سربازهایی که در کنکور قبول شوند، با اعلام نتایج ترخیص نمی‌شوند

مهر نوشت: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ترخیص سربازانی که در دانشگاه قبول شده اند با شروع کلاس ها خبر داد و گفت: پیش تر با اعلام نتایج سربازان ترخیص می‌شدند.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور اظهار کرد: تمام مشمولان وظیفه دیپلمی که سال ۹۸ موفق به اخذ دیپلم شدند، امسال می‌توانند در کنکور سال ۹۹ شرکت کنند.

وی ادامه داد: این افراد حداکثر یک هفته پس از کنکور باید سریعاً خودشان را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اگر این مشمولان در بازه زمانی یک هفته، خودشان را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نکنند، غایب محسوب می‌شوند و در صورت قبولی در دانشگاه نمی‌توانند وارد دانشگاه شوند.

امیر رحیمی‌پور تصریح کرد: روال کار بر این است که مشمول به خدمت سربازی می‌رود و دوره‌های آموزشی خود را می‌گذراند، هنگامی که نتایج اعلام شود، می‌تواند انتخاب رشته کند و سپس منتظر جواب دانشگاه بماند.

وی بیان کرد: در بازه زمانی که فرد مشمول منتظر اعلام جواب دانشگاه است، دوره‌های سربازی را طی می‌کند و در صورت قبولی، این بازه زمانی در پرونده سربازی‌اش ذخیره می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: پیش از این در صورت قبولی، فرد مشمول بلافاصله از خدمت سربازی ترخیص می‌شد اما الان به دلیل آنکه معلوم نیست کلاس‌ها چه زمانی برگزار شود (بهمن یا اسفند باشد)، به محض شروع کلاس‌ها، سربازان ترخیص می‌شوند.

امیر رحیمی‌پور در پایان گفت: مشمولان بدانند که بازه زمانی مناسبی هم برای انتخاب رشته و هم در صورت قبولی برای مراحل ثبت‌نام در دانشگاه برایشان در نظر گرفته شده و مساعدت‌های لازم در این زمینه نیز انجام می‌شود بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

47231
کد خبر 1404642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =