وجود امامزادگان متعدد در استان سمنان نشانه ولایتمداری مردم استان است

آیت‌الله شاهچراغی گفت: وجود امامزادگان متعدد در سطح استان سمنان نشانه ولایتمداری مردم استان است و مردم این استان به میزبانی از این بزرگواران و زائران و مجاوران این اماکن مقدس افتخار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به مناسبت دهه کرامت و روز تجلیل و تکریم از مقام امامزادگان گفت: استان سمنان امتیازات زیادی دارد و یکی از بارزترین این امتیازات، وجود امامزادگان بزرگواری است که در اقصی نقاط استان پهناور سمنان وجود داشته و مردم از برکات وجودی آنها برخوردارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان تصریح کرد: حرم امن این امامزادگان، مورد اعتماد مردم استان است و در مشکلات و غم و شادی پناه گاه امنی است که پیر و جوان به آنجا پناه می‌برند.
امام‌جمعه سمنان عنوان کرد: وجود مبارک آقا علی ابن موسی‌الرضا علیه آلاف تحیه و الثنا را می‌توان عامل اصلی حضور سادات بزرگوار و امامزادگان جلیل‌القدر در ایران اسلامی عنوان کرد.
وی افزود: عامل دیگر در بحث حضور امامزادگان جلیل‌القدر در ایران اسلامی محبت اهل‌بیت و مودت این خاندان است که در دل مردم ولایتمدار استان سمنان وجود دارد.
آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در هر امامزاده‌ای که وارد می‌شوند ۲ رکعت نماز به‌جا می‌آورند، عنوان کرد: مردم باید به فلسفه زیارت امامزادگان توجه داشته باشند و جهت زیارت مرقد مطهر امامزادگان اهتمام بورزند و در هنگام زیارت سعی کنند ۲ رکعت نماز به‌جای آورند.
وی با تشکر از اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه در عمران و آبادانی بقاع متبرکه سطح استان خاطر نشان کرد: مردم استان ارادت و توجه خوبی به امامزادگان دارند و لازم است مردم همچون گذشته جهت ایجاد بسترهای بهتر جهت ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در بقاع متبرکه به خصوص امامزادگان در مسیر حضرت رضا(ع) در کنار ادارات اوقاف و امور خیریه باشند.

48

کد خبر 1404686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =