شهرستان آوج قطب‌ گردشگری کشور می‌شود

استاندار قزوین گفت: چشمه‌های آبگرم یکی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهرستان آوج است که تلاش می کنیم با جذب سرمایه‌گذار؛ مجموعه‌های اقامتی آبدرمانی این مکان را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین به همراه علیرضا خزائلی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با حضور در جمع فعالان گردشگری کشور گفت: استان قزوین از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی برخوردار است و امیدواریم در سفر به این سرزمین که دارای مردمانی خونگرم و میهمان‌نواز است، اوقات خوش و خاطره‌انگیزی داشته باشید و ظرفیت‌های گردشگری این منطقه را به دیگران هم معرفی کنید.
استاندار قزوین چشمه‌های آبگرم را یکی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهرستان آوج عنوان و اظهار کرد: تلاش داریم تا با جذب سرمایه‌گذار و ایجاد زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی از جمله مجموعه‌های اقامتی آبدرمانی این مکان را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کنیم.
او ادامه داد: مناطقی همچون الموت و طارم سفلی نیز از جاذبه‌های طبیعی منحصربه فردی برخوردار هستند که امیدواریم در فرصت‌های بعدی امکان بازدید از این مناطق و معرفی آن برای فعالان حوزه گردشگری فراهم شود.
جمالی پور با اشاره به شیوع ویروس کرونا، از گردشگران خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سلامت خود و دیگران را حفظ کنند.
خزائلی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین نیز در این نشست گفت: امیدواریم برگزاری تورهای آشناسازی برای فعالان حوزه گردشگری  به معرفی بهتر و بیشتر جاذبه‌های گردشگری قزوین منجر شود و همه تلاش ما این است تا میزبان خوب و شایسته‌ای برای گردشگران و میهمانانی که به قزوین سفر می‌کنند، باشیم.

بیش از ۵۰فعال عرصه گردشگری کشور اعم از راهنمایان، نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی، فعالان فضای مجازی،عکاسان و خبرنگاران این حوزه از استان‌های تهران، البرز، زنجان،کرمانشاه، اصفهان، مازندران، همدان و…در قالب تور آشناسازی جاذبه‌های گردشگری روز یکشنبه ۸ تیرماه ۹۹ وارد قزوین شدند.
این گروه در روز اول سفر خود به استان قزوین با جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی شهر قزوین اعم از دروازه درب کوشک، دهکده طبیعت، کاخ موزه چهلستون، مسجد جامع عتیق، سعدالسلطنه، حسینیه امینی‌ها و… آشنا شدند و در روز نهم تیرماه از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان آوج بازدید ‌کردند.

48

کد خبر 1404690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =