همفکری مدیران تالار وحدت و سالن دوقلویش در اتریش

مدیرعامل بنیاد رودکی که تالار وحدت زیر مجموعه آن است و معاون فنی اپرای دولتی وین با توجه به ویژگی‌های مشترک این دو سالن، درباره همکاری‌های مشترک گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیرعامل بنیاد رودکی و معاون فنی اپرای دولتی وین از طریق ویدئو کنفرانس درباره همکاری‌های مشترک از جمله نوسازی تالار وحدت گفت‌وگو کردند. این دو سالن، شباهت‌های بسیاری از نظر ساختمان و تجهیزات دارند. 

در این رویداد که با حضور الکساندر ریگر ، معاون سفیر و رییس انجمن فرهنگی اتریش در ایران، برگزار شد، مهدی افضلی (مدیرعامل بنیاد رودکی) و کریستوفر ویدورا، (معاون فنی اپرای دولتی وین) درباره توسعه همکاری‌های هنری بحث و تبادل نظر کردند.

با توجه به ویژگی‌های مشترک تالار وحدت و سالن اپرای وین، تجهیز، بازسازی و نوسازی بخش ماشینری و فنی تالار وحدت و همچنین ارایه مشاوره در استانداردسازی تجهیزات نگهداری سازها و نت‌ها از نکات مهم این کنفرانس ویدئویی بود.

در این جلسه دو طرف با اشاره به شرایط ویژه ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و محدودیت‌های برگزاری برنامه‌های هنری با حضور هنرمندان، در مورد شیوه‌های نوین افزایش تعاملات هنری میان دو کشور مذاکراتی کردند؛ برگزاری اجراهای مشترک و تشکیل مسترکلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین از جمله پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.

همچنین با توجه به پروتکل‌های بهداشتی مطرح برای بازگشایی تالارهای هنری، دو طرف بر تبادل تجربیات خود در این زمینه تاکید کردند.

۵۷۵۷

کد خبر 1404717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =