افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۶ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در دهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

 طی ۲۴ ساعت گذشته قریب ۲۴۰ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۱۵ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۶ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۶۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۴۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.


 متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۴۶  نفر رسید.

 هم اکنون ۱۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

  افزایش تعداد موارد سرپایی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی طی شبانه روز گذشته ، افزایش تعداد موارد بستری و تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری طی روزهای آینده را در پی خواهد داشت.

 ویروس کرونا در سطح جامعه منتشر و با قدرت سرایت بالا در کمین تک تک افراد و تهدیدی جدی برای سلامت و جان بیماران زمینه ای، مسن سالان است.

 یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک و پیوستن مردم به پویش همگانی من ماسک میزنم تا از تو محافظت کنم است.

 هیچ کس نمی تواند قاطعانه اعلام کند در فازهای اولیه بیماری کرونا و ناقل بیماری نیست لذا استفاده از ماسک برای حضور در محل های تجمعی و سربسته برای همگان الزامی است.

48

کد خبر 1405082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =