نظارتهای دامپزشکی قزوین افزایش می‌یابد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در شرایط کرونایی نظارتهای بهداشتی دامپزشکی بر رعایت اصول بهداشتی بر عرضه فرآورده های خام دامی با شدت و جدیت بیشتری صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدی جلوخانی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با اعلام این خبر گفت: با تشدید نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان در شرایط کنونی که بیماری کرونا در حال افزایش است و با هدف ارتقای سطح سلامت و بهداشت فرآوردهای خام دامی مصرفی، بازدیدهای نظارتی دامپزشکی به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
جلوخانی بیان کرد: با توجه به اهمیت اصل پیشگیری در جلوگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی در رستورانها و مراکز عرضه گوشت قرمز و مرغ و ماهی الزامی بوده و هر گونه قطعه بندی مرغ در فروشگاه ها ممنوع است.
او همچنین ضمن اعلام سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ برای ارائه گزارش تخلف های احتمالی در مراکز عرضه و رستورانها و ...، از عموم مردم خواست در هنگام خرید گوشت قرمز و مرغ به شرایط ارگانولیپتیکی ( ظاهری)، تاریخ تولید و تاریخ انقضای آنها توجه کرده و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در پایان از واژگون شدن کامیون حامل حدود ۳تن مرغ در محور قزوین به تهران خبر داد که پس از نمونه برداری و انجام آزمایشهای لازم توسط دامپزشکی، محموله مذکور غیر قابل مصرف تشخیص و کل محموله معدوم شد.

48

کد خبر 1405093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =