استاندار همدان: مدیریت شهری چشم به جیب شهروندان نداشته باشد

استاندار همدان گفت: نگاه مدیریت شهری نباید به جیب شهروندان، تعرفه ها، عوارض ساخت و ساز و غیره باشد، بلکه شهر، باید با فکر و اندیشه اداره شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سیدسعید شاهرخی که در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان سخن می گفت، با اعلام اینکه باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن شود و مانعی در مقابل آنها قرار نگیرد، افزود: سرمایه گذاری یکی از عناصر مهم در نجات شهر و تقویت امور اقتصادی است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: تصمیمات حوزه شهری باید به سمت و سویی برود که رفاه و آسایش مردم تضمین شود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن باید از ساخت وسازها به ویژه برج سازی حمایت شود، تصریح کرد: باید ثروت مردم افزایش یابد و چرا نباید در همدان به دنبال برج سازی باشیم منتهی باید مطالعه علمی و کارشناسی و مکان یابی مناسب نیز در این خصوص صورت گیرد.

 استاندار همدان مطالعه و اجرای طرح مجتمع بین المللی گردشگری علیصدر به وسعت ۲۳۰ هکتار و نیز پارک بزرگ گردشگری ۲۴۰ هکتاری سداکباتان را از طرح های مهم سرمایه گذاری در همدان دانست و افزود: در ایجاد مجتمع بین المللی علیصدر به دنبال افزایش اقامت گردشگران هستیم ضمن اینکه شهرداری باید طرح مطالعه پیرامون پارک ۲۴۰ هکتاری اکباتان را تا شهریورماه ارایه دهد.

وی با تاکید بر حفظ اکوسیستم الوند گفت: الوند دامنه بکر طبیعت است و نقطه ویژه گردشگری به شمار می رود و اجازه دخل و تصرف در این منطقه را نمی دهیم.

استاندار همدان اضافه کرد: شورا و شهرداری باید نسبت به ثبت باغ ها اقدام لازم را داشته باشد چرا که مسوول مستقیم این حوزه است و از این پس گروه نظارت عالی تشکیل خواهد شد تا نسبت به برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام قانونی صورت بگیرد.

46

کد خبر 1405293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =