روزانه ۹۶ تن مصرف مرغ در استان اردبیل داریم

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل مصرف روزانه مرغ را در استان ۹۶ تن اعلام و اظهار کرد: سالانه ۳۵ هزار و ۵۰۰ تن تولید واحدهای مرغداری استان است که مصرف سرانه مردم این استان ۳۷ کیلوگرم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، نوبخت اژدری خاطرنشان کرد: ما نه تنها نیاز داخل استان را از طریق تولیدات تولیدکنندگان استانی تامین می‌کنیم بلکه مازاد ولید به استان‌های آذربایجان شرقی و تهران ارسال می‌شود.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: افزایش قیمت به هیچ وجه کار عمدی تولیدکنندگان در امر جوجه‌ریزی نیست و تلفات اخیر در جوجه‌های یکروزه هیچ تاثیری در افزایش قیمت مرغ نداشته است.

اژدری بیان کرد: تولیدکنندگان ما با تلاشی مضاعف در سنگر تولید هستند و هم اکنون ۵۰۰ واحد مرغ گوشتی و تخم‌گذار با ظرفیت ۱۰ میلیون قطعه تولید فعالیت‌شان را انجام می‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر سه میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی و مادر در سالن‌های پرورش استان موجود است.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل جهاد کشاورزی را متولی امر تولید اعلام کرد و گفت: با تامین نهاده‌های دامی و سیاست‌های کنترلی و نظارتی سازمان صمت امیدواریم قیمت مرغ و تخم مرغ در استان پائین آمده و بخشی از دغدغه‌های مردم رفع شود.

اژدری در پایان اظهار کرد: ۷۵ میلیون قطعه مازاد تولید جوجه یکروزه را در این استان شاهد هستیم که صادرات آن به کشورهای همسایه به ویژه آذربایجان، عراق و ارمنستان انجام می‌شود.

مرغ و تخم مرغ هنوز به قیمت واقعی نرسیده است.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: مرغ و تخم مرغ هنوز در بازار به قیمت واقعی نرسیده و بیشتر مربوط به نرخ سال ۹۷ است.

 اظهار کرد: تنها اقلامی که در این دو سال افزایش قیمتی نداشته مرغ و تخم مرغ است که ستاد تنظیم بازار بدون توجه به این امر قیمت‌گذاری جدید را مسکوت گذاشته است.

وی با بیان اینکه اکثر تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ در این دو سال متضرر شده‌اند، خاطرنشان کرد: ما کمبودی در تولید مرغ و تخم مرغ در استان نداریم و افزایش قیمت اخیر به خاطر تخصیص نیافتن به موقع ارز دولتی برای تامین نهاده‌های دامی است.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: هنوز در تامین ارز دولتی با مشکلاتی روبرو هستیم که امیدواریم به سرعت با تامین ارز دولتی سهمیه استان اردبیل در نهاده‌ها تامین و به مقصد این استان حمل شود.

اژدری تصریح کرد: از طریق مسئولان استانی موضوع به وزارت جهاد کشاورزی انعکاس یافته تا با تامین به موقع نهاده‌های دامی تولیدکنندگان نسبت به جوجه‌ریزی اقدام کرده و از التهاب بازار در ماه‌های آینده کاسته شود.

وی ادامه داد: در سه ماهه اول امسال وضعیت جوجه‌ریزی و تولید ما مطلوب بوده و در تیرماه در صورت تامین شدن نهاده‌های دامی جلوی کاهش جوجه‌ریزی گرفته شده و افزایش قیمت نیز تا حدی فروکش خواهد کرد.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: البته در اردبیل قیمت مرغ نسبت به کشور تا یک هزار و ۵۰۰ تومان کمتر بوده و هم اکنون قیمت مرغ ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان در بازار تعیین شده و عرضه آن انجام می‌شود.

46

کد خبر 1405416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =