مجموعه طنز تلویزیونی شیش و ده در حمام تاریخی ابراهیم آباد در حال تولید است

مرزبان از ساخت مجموعه طنز تلویزیونی شیش و ده با هنرنمایی هنرمندان شبکه آفتاب در حمام تاریخی ابراهیم آباد خبرداد.

مصطفی مرزبان در گفتگو با خبرآنلاین استان مرکزی اذعان کرد: این سریال ۱۳ قسمتی با لهجه شیرین بومی در حال تولید است که مراحل تصویربرداری آن در حمام  تاریخی روستای ابراهیم آباد و قنات جهانی این روستا آغاز شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی بیان نمود: بازیگران و هنرمندان بومی استان مرکزی  و  همچنین  هنرمند مطرح و محبوب کشور  آقای حسین رفیعی در  این حمام تاریخی و ثبت ملی شده روستای ابراهیم آباد (زادگاه پدریشان) به ایفای نقش پرداخته اند.

مصطفی مرزبان اظهار کرد: مجموعه طنز تلویزیونی شیش و ده قرار است بعد از مراحل تولید و مونتاژ به زودی از شبکه ملی و استانی پخش  شود.

 مرزبان گفت: سینما و تلویزیون به دلیل جذابیت های بصری بالا و توانایی قابل توجه در جلب مخاطب یکی از ابزارهای مهم در معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری است که بهره گیری از آنها نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریت صحیح است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی تصریح کرد: اثرگذاری عمیق برنامه های تلویزیونی و سینمایی در جهان بدون مرز کنونی سبب شده است تا سیاستگذاران عرصه های فرهنگی و اقتصادی به دنبال تسخیر این فضا برای ترویج فرهنگ، آداب و رسوم و دستیابی به بازارهای جهانی در تمامی عرصه ها باشند. 

مصطفی مرزبان در ادامه متذکر شد: به تصویر کشیدن زیبایی ها و قابلیت های یک منطقه در فیلم ها، سریال ها و مستندها یکی از ابزارهای جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی است. ساخت فیلم های تاریخی و تمدنی، و  کمک شایانی در جهت توسعه ی گردشگری ایران می کند و روش بسیار موثر و کم هزینه ای نسبت به سایر روش های جذب گردشگر در سراسر دنیا محسوب می شود.

48

کد خبر 1405469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =