تاکستان در آستانه قرمزشدن

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان گفت: در حال حاضر وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان متمایل به قرمز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی استاندار و سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا قزوین گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان پایدار نبوده و شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس باشند.
حبیبی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان نیز نارنجی متمایل به قرمز است.
او ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در سطح استان به هیچ عنوان قابل اطمینان نبوده و هر لحظه ممکن است با تغییر وضعیت شیوع این بیماری روبرو شویم.
این مقام مسئول با بیان اینکه مراکزی که به نحوی با مسایل درآمدی و معیشتی مردم از جمله بازار و وسایل حمل و نقل عمومی در ارتباط هستند را در معرض خطر شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: استفاده از ماسک به عنوان ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین راهکار پیشگیری به مردم توصیه می‌شود و در عین حال نیز از شهروندان درخواست داریم تا از تردد در فضاهای دربسته و تجمعات بیش از سه نفر خودداری کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم تا کرونا را به عنوان یک بیماری مهلک و خطرناک جدی بگیرند و از ترددهای بی مورد در برخی مراکز از جمله بازار خودداری و فروشندگان نیز نسبت به رعایت مسایل بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.
حبیبی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل و از رانندگان تاکسی خواسته شده تا بیش از سه مسافر سوار نکنند و اتوبوس‌های درون شهری تنها از ظرفیت ۵۰ درصدی خود نسبت به جا به‌ جایی مسافران اقدام کنند.
او به تلاش کادر درمانی در بیمارستان‌های مورد پذیرش بیماران کرونایی در سطح استان اشاره کرد و افزود: بسیاری از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر اداری مراکز درمانی استان ۱۵۰ روز است که کمترین فرصت استراحت و حتی دید و بازدید از نزدیکان خود را داشته‌اند و به همین خاطر با ندانم‌ کاری‌های خود نباید آنها را خسته کنیم.

به گفته سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا استان قزوین، اگر شرایط به سمتی پیش برود که سلامت مردم به خطر بیفتد، تصمیم‌های جدی‌تر و برخی محدودیت‌هایی را اجرایی می کنیم.
حبیبی به وضعیت نارنجی بیماری کرونا در تاکستان اشاره و تصریح کرد: با توجه به فصل کشت و برداشت محصولات کشاورزی در این شهرستان، شهروندان این شهر باید بیش از سایر نقاط به رعایت مسایل بهداشتی جهت مقابله با این ویروس اقدام کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰۰بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

48

کد خبر 1405518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =