کمیته ملی المپیک: پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی بوده و هستیم

سایت کمیته ملی المپیک نوشت:کمیته ملی المپیک درخصوص پیگیری تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در اطلاعیه این کمیته آمده است:

«کمیته ملی المپیک تاکنون با نامه نگاری‌های متعدد خود پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در بازی‌های المپیک لندن بوده و همچنان در راستای دستیابی به حق مسلم قهرمان ارزنده کشتی و به خصوص کشور عزیزمان به  مدال طلای 2012 به پیگیریها و نامه نگاری‌های خود با   IOC  در این زمینه ادامه می دهد.

متاسفانه طی چند روز گذشته ابهاماتی مبنی بر عدم توجه لازم از سوی فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک مبنی  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق کشورمان در بازی‌های المپیک مطرح شد که جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می‌دارد همانگونه که کارشناسان امر می‌دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابت‌های آسیایی و جهانی در هر رشته‌ای همچون کشتی  در حیطه اختیارات کنفدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی رشته مربوطه می‌باشد، ولی موارد مربوط به بازی‌های آسیایی و المپیک و پیگیری‌های مسائل آن بر عهده کمیته ملی المپیک، شورای المپیک آسیا و IOC می‌باشد.

لذا با توجه به اتفاق پیش آمده در بازی‌های المپیک 2012 لندن مبنی بر دوپینگی بودن دارنده مدال طلا و نقره  کشتی آزاد  وزن 125 کیلو گرم و  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی از برنز به طلا، بالطبع پیگیری‌های مربوط به آن برعهده کمیته ملی المپیک بوده و در این باره تاکنون دو بار  مکاتبه رسمی با کمیته بین المللی المپیک صورت پذیرفته است.

در تاریخ چهارم دسامبر2019 یا همان 13 آذر سال 98 نامه‌ای از سوی کمیته ملی المپیک به IOC ارسال گردید که در همان تاریخ نیز جواب آن دریافت گردید مبنی بر اینکه
1. نمونه‌های دوپینگ کشتی‌گیران می‌بایست مجددا تست شود و ما باید منتظر جواب باشیم.
2.فدراسیون جهانی کشتی می‌بایست رده‌بندی مجدد را اعلام نمایند.
3. در  این خصوص  هیئت اجرایی IOC در جلسه سال آینده (2020) بحث خواهد نمود و مجوز رده‌بندی جدید را صادر خواهد کرد.

همچنین در ادامه  در تاریخ 27  ژوئن 2020  برابر با 7 تیر 1399 از سوی کمیته ملی المپیک نامه ای مبنی بر تخصیص  مدال المپیک کمیل قاسمی در بازی‌های المپیک 2012  به کمیته بین المللی المپیک ارسال شد که به دلیل:
 1- تعطیلی کمیته بین المللی المپیک به دلیل شیوع کرونا و دور کاری کارمندان IOC
 2-اعتراض دو ورزشکار دوپینگی و پروسه زمان بر بودن بررسی شکایت آنها و همچنین  تست مجدد نمونه آزمایش B  
 3 -به دلیل عدم برگزاری نشست هیئت اجرایی IOC به جهت شیوع ویروس کرونا  این امر کمی زمان‌بر شد. بعنوان مثال در موارد مشابه پروسه پیگیری مسائل مربوط به سعید محمدپور و نواب نصیر شلال بیش از یکسال زمان برده بود که بنا بر دلایل فوق هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نگردید.

در همین راستا روز گذشته  گفت‌وگویی بین رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و کمیل قاسمی صورت پذیرفت و  مقرر شد تا کمیل قاسمی هفته آینده  با حضور در محل کمیته  از نزدیک ضمن دریافت اصل نامه های ارسالی و مکاتبات انجام شده در جریان پیگیری کارهای صورت گرفته قرار بگیرد.

دستگاه ورزش کشور و ملت بزرگ ایران پهلوان کمیل قاسمی را قهرمان طلایی خود در بازی‌های المپیک لندن دانسته و اعلام می‌دارد برای دستیابی به این هدف از سوی فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک هیچ قصوری صورت نپذیرفته  است.

کمیته ملی المپیک  مدال طلای کشتی آزاد وزن 125 کیلو گرم  بازی‌های المپیک 2012  را نه فقط حق کمیل قاسمی بلکه حق مسلم ورزش  ایران می‌داند و به مکاتبات و پیگیری‌های قانونی  خود در این زمینه تا دستیابی به حصول نتیجه پیگیری کرده و خواهد کرد تا پس از دستیابی به نتیجه طی مراسمی مابه‌التفاوت  پاداش مدال طلای پای سکوی  این قهرمان ارزنده را نیز  به وی اهدا کند.

بیشتر بخوانید:بیانیه فدراسیون کشتی در پی بعضی شایعات در خصوص مدال طلای کمیل قاسمی

251 251

کد خبر 1405519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =