کلاهبرداری و سرقت ارز مجازی به ارزش ۲ میلیارد ریال توسط جوان ۲۷ ساله در همدان

رئیس پلیس فتای استان همدان گفت: جوان ۲۷ ساله‌ای که اقدام به کلاهبرداری و سرقت ارز مجازی به ارزش ۲ میلیارد ریال در همدان کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتای استان در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: شکایت یک شهروند همدانی به خاطر هک شدن اطلاعات دیجیتالی و سرقت ارز مجازی از وی، موجب شناسایی و سپس دستگیری این متهم شد.

طبق اظهارات اولیه شاکی، وی پس از تایید ارز مجازی به علت نداشتن آگاهی با نحوه کار کردن با کیف پول مجازی، قربانی کلاهبرداری از سوی مجرمان این فضا شده و حساب کاربری اش توسط متهم هک شده است.

تمامی سرمایه گذاری ۲ میلیارد ریالی شاکی در این بخش به سرقت رفته بود اما در ادامه با انجام اقدامات پیچیده و فنی متهم جوان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و روانه زندان شد.

متهم در اظهارت خود اعلام می کند که هنگام خرید و  فروش ارز مجازی، قربانی را به دام انداخته و با هک و سرقت اسم کاربری و رمز وی، حساب وی را خالی کرده است.

سرهنگ سرخوش نهاد از کاربران فضای مجازی خواست تا آگاهی خود نسبت به استفاده ایمن در فضای مجاری را افزایش داده و در صورت مواجهه با این قبیل تخلفات، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir متعلق به مرکز فوریت‌های سایبری اطلاع‌رسانی کنند.

۴۶

کد خبر 1405760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =