نوآوری برای اجرای طرح‌های عمرانی مناطق شهری و روستایی مورد توجه باشد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: نوآوری برای اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی در مناطق روستایی و شهری کشور برای رونق کسب و کار ، افزایش آبادانی و رفاه اجتماعی مورد توجه مسئولان باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان بمناسبت بزرگداشت هفته شهرداری‌ها و دهیاری ها در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: رضایمندی مردم از شهرداری ها در سطح کشور باید افزایش یابد و در قیاس شهرداری ها با دیگر دستگاه های اجرایی ، میزان رضایت مردم از شهرداری ها چندان مطلوب نیست.
وی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا فاصله ای بین مردم و مسئولان ایجاد نشود و دهیاران و شهرداران همواره برای گره گشایی از مشکلات مردم در تلاش باشند.
جمالی نژاد اضافه کرد: در نهاد های مردمی غیردولتی باید میزان رضایت مردم از مسئولان افزایش یابد و برای افزایش حس تعلق مردم به کشور تلاش شود و مسئولان در حفظ سرمایه های اجتماعی بسیار دقت کنند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: نگاه نوآورانه در توسعه مناطق شهری و روستایی بسیار مهم است و مدیران موفق کسانی هستند که رویکردهای نو برای خدمات رسانی و افزایش رفاه مردم را مورد توجه قرار می دهند.
جمالی نژاد افزود: شهرداران و دهیاران بسیار خلّاقی در کشور وجود دارد که باید از ظرفیت این افراد برای توسعه کشور و استان سمنان نهایت بهره را برد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اضافه کرد: دهیاران و شهرداران برای مهار کرونا ویروس خوش درخشیدند و دهیاران کارآمد با وجود مشکلات برای توسعه مناطق روستایی در تلاش هستند.
وی اضافه کرد: در سال های گذشته بلایای طبیعی مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرد اما دولت و مدیران دستگاه های اجرایی برای رفع این‌ مشکلات اقدامات مثبتی انجام دادند.
وی تصریح کرد: در سال ۹۸ افزون بر ۲۵ استان کشور درگیر سیل و آتش سوزی بودند که با عزم مردم و مسئولان برای عبور از این بحران ها خوب عمل شد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت ها برای توسعه مناطق شهری باید مورد توجه باشد و سمنان ظرفیت قابل توجه برای رونق و آبادانی دارد.
جمالی نژاد ادامه داد: باید باور داشت پول از آسمان نزول نمی کند و از ظرفیت های موجود برای تولید سرمایه اقدام شود.
وی تصریح کرد: طرح های عمرانی انسان محور و ریز مقیاس خوبی در استان سمنان در حال ساخت است و از استان های پیرامون سرمایه گذار را به سمنان جذب کرد.
وی خاطر نشان کرد: از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری‌ها برای رونق اقتصادی استفاده شود و باید از تمام منابع برای افزایش رضایتمندی و توسعه شهرها اقدام شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: بودجه کل شهرداری های کشور ۹۷ هزار میلیارد تومان است که باید از این ظرفیت برای نشاط، تولید ثروت و رضایتمندی در مناطق شهری استفاده شود و مسئولان در توسعه ایران اسلامیت روزافزون اقدام کنند.
وی گفت: شهرداران برای پویایی شهرها اقدام کنند و این عزیزان نقش بی بدیلی در افزایش رفاه اجتماعی دارند.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، دکتر مهدی جمالی نژاد، معاون وزیر کشور به منظور حضور در همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان و افتتاح پروژه های شهری و روستایی و بازدید از بزرگترین کارخانه اتوبوس سازی ایران (شرکت عقاب افشان ) در قالب سفر ۲ روزه به استان سمنان سفر کرده است.

46

کد خبر 1405809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =