انتقاد تند علم الهدی از موسوی خوئینی ها: درک انقلابی نداری /فکر می‌کنید مردم شعور ندارند؟

خطیب نماز جمعه مشهد در خطبه‌های مجازی این هفته خود انتقادات تندی را نسبت به موسوی‌خوئینی‌ها و نامه او به رهبری مطرح کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، خطیب نماز جمعه مشهد در مطلبی تحت عنوان خطبه مجازی نماز جمعه مشهد نوشت: امروز در سیاست‌گذاری‌های مقام رهبری در اجرای اصل استکبارستیزی و مقابله با طاغوت و استکبار در روی کره زمین، هرچه داریم، نتیجه‌اش عزت، آقایی و عظمت است. یک فرمان رزمایش مواسات از طرف رهبری صادر می‌شود، دنیا حیران و سرگردان به این حرکت رزمایش مواسات مردم ما نگاه می‌کند و از تمدن نوین اسلامی تعجب می‌کند و این سیاست‌گذاری رهبری است.

در همین رابطه بخوانید؛

کنایه محسن رضایی به موسوی خوئینی‌ها: انصاف حکم می‌کرد پس از سال‌ها سکوت، در کنار رهبری قرار می‌گرفتید
 

او  ادامه داد: امروز مردم ما با اجرای رهنمودهای پیامبرگونه و حکیمانه مقام معظم رهبری، تمدن نوین اسلامی را در رزمایش مواسات در هماهنگی با جریان‌های اجرایی در مقابله با ویروس کرونا و در مقابل دنیایی که از مهار این ویروس عاجز مانده است و در مصیبت‌های فقر معیشتی دست‌وپا می‌زنند نشان دادند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: این عظمتی که مردم ما با اجرای رهنمودهای رهبری نشان دادند، تمدن نوین اسلامی است که به‌عنوان یک حرکت امام رضایی به دنیا نمایش داده شد و دنیا تشنه این انقلاب، تشنه این نظام و تشنه این جریان حکومتی شد که به نام ولایت و نمایندگی از حاکمیت الله، مدیریت بشر را در دست بگیرد.

علم الهدی افزود: متأسفانه در داخل کشور ما برخی جریان‌ها و آدم‌ها هستند که از اول بینش اسلامی و دید دینی نداشتند، می‌گویند مسلمان و شیعه هستیم، خودشان را انقلابی معرفی می‌کنند اما دید و بینشی که انقلاب را بفهمند، ببینند و عظمت آن را درک کنند ندارند و دید و بینشی  که دین و معارف دین را ‌هم در قالب اسلام ناب محمدی ببینند ندارند.

او  ادامه داد: نامه‌نگاری‌هایی که اخیراً به‌وسیله برخی عوامل وابسته به برخی جریان‌های سیاسی اتفاق می‌افتد به خاطر این است که این عظمت‌ها، عزت‌ها و موقعیت‌هایی که بحران‌های اخیر جهانی از نظام ما، انقلاب و جامعه ولایی ما به دنیا نشان داد را نمی‌بینند و توجه نمی‌کنند و تنها با یک بینش آلوده ماده‌پرستی غرب‌گرایی، می‌خواهند مسائل را تحلیل کنند و طبیعی است که این نعمت بر آنان پوشیده است و امیدواریم خداوند متعال ما را به خاطر این کفران نعمتی که این جریان‌های سیاسی و این عوامل جریانی در نظام  و جامعه ما اظهار می‌کنند نگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که مقام معظم رهبری از روز اول فرمودند مذاکره با آمریکا خطرناک است افزود: مردم ما دیدند که ایشان اجازه دادند دولت به‌عنوان برجام مذاکره کند و نتیجه‌اش را دیدند که چه مصائب و مشکلاتی به وجود آمد و نه ‌تنها جلوی دشمنی دشمن را نگرفت بلکه بر جرأت دشمن در دشمنی و بر جرأت استکبار افزود.

آیت الله علم الهدی افزود: نسل سوم و چهارم انقلاب ما خیلی بیدارتر و هوشیارتر از نسل اول و دوم هستند چون آنان در بستر این انقلاب به دنیا آمدند، بزرگ شدند و پرورش پیدا کردند.

وی با اشاره به ولادت امام رضا(ع) ادامه داد: تعبیر پیغمبر اکرم از وجود اقدس صدیقه اطهر و امام هشتم (ع) به‌عنوان بضعه، اشاره به یک موقعیت مشترک و وضعیت خاصی است که این دو عزیز بزرگوار در عترت رسول‌الله دارا هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نظام ما ولایی است و اساس آن بر امامت است که اسلام ناب و مغز دین و وحی الهی است و این نظام  به‌وسیله وجود اقدس صدیقه اطهر بعد از رحلت پیغمبر اکرم در انحراف رهبری از خط امامت، تثبیت شد و اسلام ناب محمدی در جریان امامت و ولایت شکل گرفت و تحقق پیدا کرد و حیات خودش را در دل امت اسلام آغاز کرد.

علم الهدی افزود: در دوران زندگانی امام هشتم (ع) و در برابر شگردهای خائنانه و شیطانی دستگاه عباسی که درصدد براندازی جریان امامت و ولایت بودند هم مقاومت و جهاد آن حضرت سبب تثبیت امامت و ولایت در امت اسلام و سبب توسعه این اندیشه و این بینش ناب سیاسی دینی در میان مردم شد و  این‌قدر مشترک  امام رضا (ع) و صدیقه اطهر (س) است که هر دو در منطق  پیغمبر به‌عنوان بضعه نامیده شده‌اند.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) توانستند مبانی و معارف دینی را در مناظراتی که با یهود، نصارا و ارباب ملل، مذاهب و ادیان دنیا داشتند به سایر ملل نمایش بدهند به‌نحوی‌که پیروان سایر ادیان تشنه اسلام شدند و گرایش به اسلام پیدا کردند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آنچه امروز برای ما حائز اهمیت است این است که زمینه جهانی‌شدن اسلام از حرم امام هشتم (ع) در دنیای امروز فراهم ‌شود، سرزمین این کشور، حرم علی بن موسی‌الرضا (ع) است و همه جای این مملکت متعلق به وجود مقدس امام هشتم (ع) است و توسعه اندیشه اسلامی و معارف ناب محمدی در روی کره زمین و یا به تعبیر دیگر، توسعه تمدن نوین اسلامی امروز از کشور ما، از سرزمین و حرم امام هشتم (ع) آغاز شده است و در حال رشد، نمو و گسترش است.

علم الهدی  افزود: دنیای امروز اگر گرایش اسلامی دارد به خاطر حرکت‌های انقلابی و آموزه‌های انقلابی خاصی است که از مکتب اهل‌ بیت(ع) و امام رضا (ع) برای دنیا نمایش داده می‌شود.

216216

کد خبر 1406166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =