پیش‌بینی وضعیت قرمز کرونا برای چند روز آینده در همدان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هر نوع اجتماع به هر شکل موجب افزایش شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان می‌شود و با توجه به افزایش قابل توجه بیماری به احتمال زیاد تا چند روز آینده وضعیت قرمز را در همدان شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ محمد طاهری، با بیان اینکه هر نوع اجتماع عامل افزایش کروناست، افزود: به احتمال زیاد تا چند روز آینده وضعیت قرمز را در همدان شاهد خواهیم بود.

وی با با اشاره به افزایش قابل توجه بیماری کرونا، پرهیز از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک به عنوان عاملی پیشگیری کننده را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: هر نوع ماسکی به کاهش انتشار بیماری کمک خواهد کرد لذا امیدواریم همه مردم به پویش"من ماسک می‌زنم" بپیوندند.

دکتر طاهری با اشاره به اینکه ماسک گرانقیمت نیاز نیست و هر نوع ماسکی ماهیت پیشگیرانه در برابر انتشار این بیماری خواهد داشت، گفت: تاکنون ۳۴۵ جهش در این ویروس رخ داده است که امیدواریم هوشیاری مردم در برابر این ویروس غیرقابل پیش‌بینی افزایش یابد.

متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه جهش‌های بسیار زیاد و متفاوتی در ژنوم این ویروس رخ می‌دهد گفت: حتی یک جهش آمینواسید می‌تواند تغییر رفتاری ویژه‌ای را در ویروس ایجاد کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، شست‌شوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را سه عامل مهم ریشه‌کن شدن این بیماری دانست و تصریح کرد: افراد کرونامثبت حتی با صحبت کردن می‌توانند بیماری را به دیگر افراد جامعه انتقال دهند همچنین سرفه و عطسه شانس ابتلا به بیماری را ده‌ها برابر افزایش می‌دهد.

46

کد خبر 1406223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =