از سامانه الکترونیک تردد ارباب رجوع  تحت عنوان"ساتا " رونمایی شد

با هدف تکریم مراجعین و تسریع در تردد ارباب رجوع به اماکن قضایی، سامانه الکترونیک تردد تحت عنوان"ساتا " رونمایی و شروع به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ با توجه به اینکه که تردد به اماکن دارای طبقه بندی از جمله اماکن قضایی شرایط ویژه ای دارد، در پاره ای وقت ها تردد با کندی صورت گرفته و موجبات نارضایی مراجعین می گردید که با آغاز به کار این سامانه این مشکل مرتفع می گردد.
سامانه الکترونیک تردد ارباب رجوع "ساتا " توسط کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان طراحی و  در معاونت آمار و فناوری اطلاعات آماده کار گردید.
در جهت حفظ شئون شغلی وکلا و کارشناسان و دیگر مرتبطین دستگاه قضایی و تسهیل در تردد این افراد طرح دیگری با عنوان " کاردکس " طراحی گردید که با همکاری روسای کانون های چهارگانه از این طرح نیز رونمایی شد.
باتوجه به اینکه هریک از این افراد به جهت شرایط کاری چندین بار در روز به اماکن قضایی تردد دارند لذا طرح کاردکس از طریق احراز هویت الکترونیک این افراد و تفکیک آنها از دیگر مراجعین امکان دسترسی سریع به مجموعه های قضایی را فراهم آورده و از طرفی امکان سوء استفاده های احتمالی به نام این قشر را از افراد سودجو که گاها با عناوین قلابی قصد حضور در مراجع قضایی دارند را سلب می نماید.

46

کد خبر 1406228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =