صف ۲۲۰ هزار نفری مددجویان بهزیستی برای دریافت مسکن

تسنیم نوشت: مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۲۲۰ هزار مددجو بهزیستی پشت نوبت برای دریافت مکسن قرار دارند که با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌ها اقدامات لازم برای خانه‌دار شدن این افراد آغاز شده است.

 علی ربوبی با اشاره به اینکه از ابتدای فعالیت حوزه مسکن در سازمان بهزیستی 126 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی با مشارکت و مساعدت شرکای اجتماعی سازمان بهزیستی تحویل داده شده است اظهار کرد: در سال گذشته 14 هزار و 700 واحد تحویل مددجویان تحت پوشش بهزیستی شد و در سه ماهه ابتدایی سال جاری نیز 3 هزا ر و 100 واحد مسکونی احداث و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:  طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است همزمان با هفته بهزیستی نیز 2 هزار و 100 واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی به مددجویان تحویل بشود.

 مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با آغاز فعالیت حوزه مسکن سازمان بهزیستی از سال 1385 اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است و بسیاری از مددجویانی که فاقد مسکن بوده‌اند، صاحب خانه شدند و این فرایند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 220 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی برای خانه‌دار شدن پشت نوبت قرار دارند، گفت: در این زمینه تلاش شده تا با امضای تفاهمنامه‌های متعدد با دستگاه‌ها و سازمانها، اقداماتی موثری برای خانه‌دار شدن افراد صورت بگیرد.

ربوبی گفت: در همین زمینه، تفاهمنامه‌ای با بنیاد مستضعفان در راستای ساخت و بازسازی واحدهای روستایی در سال 97 انجام شده است که براساس آن 20 هزار واحد روستایی ساخت و بازسازی خواهند شد.

مدیرکل دفتر مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین تفاهمنامه‌هایی نیز با سایر ارگانها از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه، سازمان برنامه و بودجه و... به امضا رسانده‌اند که براساس آن قرار است واحدهایی ساخته و در اختیار جامعه هدف قرار بگیرد.

47231
کد خبر 1406310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =