از آمادگی آرامستان بهشت رحمت شهرکرد جهت استقبال از شهدای گمنام تا ساماندهی گلزار شهدا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری و جمعی از مدیران و معاونان آن اداره کل با رئیس شورای اسلامی شهرکرد، شهردار، معاون خدمات شهری و روسای سازمانهای آرامستان‌، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، شهردار شهرکرد در این دیدار ضمن تبریک دهه ولایت و فرا رسیدن میلاد امام رضا علیه السلام با اشاره به لزوم پاسداشت خون پاک شهیدان انقلاب اسلامی، عنوان کرد: والا داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و توجه ویژه به خانواده محترم شهدا از تکالیف مهم است و باید مورد توجه تمامی مدیران شهری قرار گیرد.
بهادر عبدالغنی گفت: برابر با قانون برنامه ششم توسعه ساخت و ایجاد گلزار شهدا به عهده اداره کل بنیاد شهید و نگهداری آن با شهرداری است و ضرورت دارد از منابع و اعتبارات دولتی در احیا و توسعه گلزار شهدا اختصاص داد و شهرداری وظیفه دارد به نحو احسن نگهداری کند.
عبدالغنی با اشاره به مدیریت درآمدهای شهرداری‌ها و مشکلات مالی گفت: انجام المان‌های شهری، مرمت تابلوهای تمثال شهدا و مسیرهای دسترسی به گلزار شهدا در دستور کار قرار خواهد گرفت و مجموعه مدیریت شهری آمادگی هرگونه همکاری را دارد و با عزم جدی در این رسالت ارزشمند گام برمی دارد.
در ادامه رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: خدمات رسانی بی منت از وظایف مهم مدیریت شهری و تمامی اعضای شورای شهر است که تاکنون این موضوع سرلوحه وظایف و تکالیف شورای اسلامی بوده است. حیدر علیپور با اشاره به تکمیل ظرفیت قطعه جانبازان در آرامستان بهشت دومعصوم(س) ، ادامه داد: فضاهای باقی مانده در اطراف قبور مناسب خاکسپاری نیستند و شرایط زمین نحوی است که سنگ و بستر مستحکم است و توسعه در این شرایط بسیار مشکل است. علیپور در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی قطعه شهدا و اصحاب شهدا در آرامستان بهشت رحمت عنوان کرد و افزود: مدیریت شهری آمادگی برای استقبال از شهدای گمنام که نماد مقاومت، ایثار، سربلندی و پایداری جمهوری اسلامی را در آرامستان بهشت رحمت دارد.
مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری نیز از تلاش های شهرداری و شورای شهر تقدیر نمود و افزود: شهرداری در اجرای برنامه‌ها همکاری‌های خوبی داشته است که میطلبد با برنامه‌ریزی‌ها طراحی ورودی گلزار شهدا، مرمت و بازسازی گلزار شهدای ناحیه غرب شهرکرد و تمثال شهدا در کمربندی ١۵ خرداد نصب گردند.
فریبرز نجفی با اشاره به اینکه سالیانه دویست برنامه فرهنگی در طول سال برگزار می‌شود گفت: مسئولان بدون هماهنگی شهرداری‌ها و و بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه اجرا نکنند و برای اجرای برنامه‌ها هماهنگی های لازم صورت پذیرد تا قبور آماده‌سازی و مهیا شوند.
نجفی در انتها از شورای اسلامی شهرکرد خواستار تصویب مجدد و رفع موانع بوجود آمده در خصوص معافیت خانواده شهدا و ایثارگران از هزینه‌های کفن و دفن شد. در پایان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهداء لوح و گُل انتصاب شهردار را تبریک گفت. 

46

کد خبر 1406410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =