بدون منطقه آزاد انزلی مهمترین کریدور بین اللملی و تجاری دنیا معنی و مفهومی نخواهد داشت

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان از منطقه آزاد انزلی به عنوان متصل کننده و مهمترین حلقه ی اتصال کریدور بین اللملی و تجاری مهم دنیا نام برد.

به گزارش خبرآنلاین از گیلان : من اطمینان دارم منطقه آزادانزلی نه تنها در سطح استانی بلکه منطقه‌ای حتی در بین کشورهای حاشیه دریای خزر یک پتانسیل منحصربفرد است.

منطقه آزادانزلی هنوز به جایگاه اصلی خود دست نیافته است اما می‌تواند با تمرکز بر سرمایه‌گذاری خارجی و یا فراهم کردن سرمایه‌گذاری‌های مشترک به تولید ملی و تجارت کشور کمک کند. و با توجه به مسوولیتی که در اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان دارم با سفیر آذربایجان در ایران صحبت کردم و حتی علاقه‌مندی آذربایجانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را نیز دریافت کردم.

فکر می‌کنم بتوانیم نشست‌های مشترکی را بین سرمایه‌گذاران آذربایجانی و ایرانی در منطقه آزادانزلی داشته باشیم .

تحریم موجب شده است تا ارتباطات ما با دنیا تحت تاثیر قرار گرفته مشکلات بانکی و انتقال پول داشته باشیم، مواد اولیه و تجارت ما تحت تاثیر قرار گرفته اما یکسری مزیت‌ها ذاتی است چون کشور ما در موقعیت استثنایی دنیا است ما دوستان خوبی در اطراف حاشیه دریای کاسپین داریم که خوشبختانه رابطه صمیمانه‌ای با آنان در عرصه سیاسی و اقتصادی داریم ما می‌توانیم از مزیت‌های استانی استفاده کنیم.

۴۶
 

کد خبر 1406468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =