۵۳ درصد مشمولان سهام عدالت در کرمانشاه روش مستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب کردند

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: ۵۳ درصد از یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر مشمولان سهام عدالت استان روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : امیرحمزه حیدریان در نشست خبری که ظهر امروز در اداره کل دارایی برگزار شد با بیان اینکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر معادل ۷۵ درصد جمعیت استان مشمول سهام عدالت هستند اظهار داشت: میانگین مشمولان سهام عدالت در کشور حدود ۶۰ درصد است و در مجموع ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور سهام دارند.

حیدریان با بیان اینکه در کل کشور دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سهامداران فوت کرده‌اند افزود: وراث باید منتظر اعلام شرکت سپرده‌گذاری در مورد نحوه انتقال باشند.

وی درباره آخرین تصمیمات در زمینه ثبت‌نام جدید سهام عدالت گفت: ثبت‌نام جدید نیازمند مصوبه مجلس و هیئت وزیران است که البته مجلس یازدهم این موضوع را در دستور کار قرار داده که سهام عدالت مشمول جاماندگان نیز شود.

حیدریان با اشاره به اینکه سهم هر خانوار از سهام عدالت پنج سهم و تا سقف پنج میلیون تومان است بیان کرد: در سال ۹۵، ۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان، در سال ۹۶، ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۹۷، ۲۰۵ هزار تومان سهام عدالت به دارندگان سهام پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ارزش روز سهام عدالت گفت: سهامی که ارزش اسمی آن‌ها ۴۹۲ هزار تومان بوده که ارزش آن تا یکم تیر ماه به ۱۳ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان رسیده و ارزش سهام ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده که ۲۸ برابر افزایش یافته است.

حیدریان با اشاره به آزادسازی سهام عدالت از اول اردیبهشت ماه افزود: در کل کشور ۳۸ درصد روش مستقیم و مابقی روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود اما کردند و در استان کرمانشاه ۷۶۰ هزار نفر معادل ۵۳ درصد روس مستقیم و ۶۸۰ هزار نفر معادل ۴۷ درصد مردم روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم به ویژه افراد ناآشنا با بورس دارایی خود را وارد این بازار نکنند گفت: توصیه می‌شود این افراد با سرمایه‌گذاری تدریجی پس‌انداز خود دید بلندمدت داشته باشند و برای سرمایه‌گذاری بلندمدت برنامه‌ریزی کنند.

وی به صندوق واسطه‌گری مالی یکم اشاره و عنوان کرد: بر اساس این صندوق هر نفر یا کد ملی حداکثر ۲۰۰ یونیت در ۱۴ تا ۲۹ اردیبهشت خریداری کرده که ارزش هر یونیت ۱۰۰ هزار ریال و ارزش ۲۰۰ یونیت معتدل دو میلیون تومان برای هر کد ملی بوده است که ارزش آن امروز با ۳۲۰ درصد بود به ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

حیدریان افزود: صندوق واسطه‌گری مالی دوم و سوم در راه است و افراد برای خرید آن نیازی به کد بورسی ندارند و از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه می‌توانند خریداری کنند.

46

کد خبر 1406578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =