حضور کاروان «زیر سایه خورشید» در «دروازه عتبات عالیات»

همزمان با دهه کرامت یک کاروان پنج نفره از خدام امام رضا(ع) در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید در «دروازه عتبات عالیات» استان کرمانشاه حاضر شدند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : همزمان با دهه کرامت، خادمان حرم امام هشتم شیعیان با استقبال پرشور و باشکوه دلدادگان علی بن موسی‌الرضا(‌ع) ‌از طریق فرودگاه شهید اشرفی وارد شهر شهید پرور کرمانشاه شدند.

سال‌های گذشته با ورود کاروان زیرسایه خورشید، دلدادگان امام رئوف از مناطق مختلف استان کرمانشاه سعی می‌کردند خود را به بیرق سبز امام رضا(ع) برسانند تا با استشمام عطر خوش رضوی از راهی دور دل‌شان را به پنجره فولاد گره بزنند.

امسال با توجه به شیوع ویروس کووید 19 و بیماری ناشی از این ویروس منحوس که متاسفانه سلامتی بسیاری از هم‌وطنان را به خطر انداخته است این کاروان معنوی برنامه تجمعی نداشت و سعی شده تا در قالب برنامه‌های محدود حضور پیدا کنند.

کاروان خدام رضوی در نخستین روز سفر به کرمانشاه با حضور در بیمارستان‌های استان کرمانشاه از مدافعان سلامت تجلیل کردند و دل مشتاقان را به عطر حریم رضوی متبرک کنند و پیام رأفت امام هشتم را به بیماران کرمانشاهی رساندند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه گفت: شهر شهیدان مرصاد از دهم تا سیزدهم تیرماه میزبان خدام رضوی بودند. 

سیدمحمد جعفر امامیان با بیان اینکه جشن‌های بین‌المللی زیرسایه خورشید بیش از 15 سال در ایران و کشورهای اسلامی در حال برگزاری است عنوان کرد: این جشن‌ها ارتباط تمامی مردم را با آستان رضوی برقرار می‌کند.

وی افزود: این کاروان عظیم معنوی و رویداد بین‌المللی برای استان کرمانشاه باعث خیر و برکت شدند و مدیران استان بایداز ظرفیت‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی واقتصادی این رویداد استفاده کنند.

غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای کرمانشاه

خدام حرم مطهر رضوی در روز نخست با حضور در جوار قطعه شهدای کرمانشاه مزار این لاله‌های گلگون کفن را غبارروبی کردند و به قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) پرداختند.

 کاروان خدام حرم مطهر رضوی با حضور در مزار شهدای کرمانشاه ضمن قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به قبور شهدا با آرمان‌های والای شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

عطر رضوی با حضور سفیران خورشید هشتم در مزار شهدای گمنام پیچید و حال و هوای خاصی به این فضا بخشیدند و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در این برنامه معنوی شرکت کرده و پرچم مطهر رضوی و مزار شهدا را زیارت کردند.

در پایان  این برنامه خدام با احترام به مقام شامخ سید شهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی از خانواده شهیدان علیخانی، نقیبی، ادبیان، سلیمی از شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم استان با اهدای تبرکات رضوی تجلیل به عمل آوردند.

خادمان حرم رضوی از مدافعان سلامت کرمانشاه تجلیل کردند

 خادمان حرم رضوی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ضمن تقدیر از خدمات مدافعان سلامت، بسته‌های غذای متبرک رضوی به پزشکان، پرستاران و بیماران بستری در مراکز درمانی استان کرمانشاه اهدا کردند و با ذکر صلوات خاصه حضرت رضا(ع) از خداوند متعال شفای عاجل بیماران را مسئلت کردند.

سیدمحمد جعفر امامیان مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه در ابتدای این مراسم با تجلیل از ماه‌ها رشادت و مجاهدت کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، خادمان رضوی نیز بنابر وظیفه‌ای که در قبال جامعه دارند، اقدام به حضور فعال در تمامی عرصه‌های مبارزه با این بیماری کردند.

وی افزود: خادمیاران تخصصی در بیمارستان‌ها حضور یافته و مابقی خدام در عرصه‌های مختلف ضدعفونی اماکن عمومی، کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش در این مدت خدمت‌رسانی کرده و این اقدامات جهادگرانه همچنان ادامه دارد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با اشاره به شروع طرح نسیم مهر رضوی در دوران شیوع کرونا گفت: در این طرح خدام رضوی در بیمارستان‌ها حضور پیدا کرده و از کادر بهداشت و درمان تقدیر می‌کنند که این امر نقش موثری در ارتقا روحیه کادر درمان دارد.

امامیان به اجرای طرح مواسات و همدلی هم اشاره کرد و افزود: در این طرح که از امسال شروع شده و بویژه در ماه مبارک رمضان با استقبال خوبی همراه شد، دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا در دستور کار قرار دارد که خوشبختانه در راستای اجرای این طرح بیش از 10 هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان استان توزیع شد.

وی افزود: امروز هم حداقل کاری که می‌توانیم در راستای تقدیر از کادر بهداشت و درمان داشته باشیم این بود که در جمع آنها حاضر شده و همراه با خادمان رضوی از تلاش مجاهدانه آنها تقدیر کنیم.

امامیان عنوان کرد: حضور پرچم مطهر امام رضا(ع) که ولی نعمت تمام ما ایرانیان هستند می تواند انرژی مضاعفی به جهادگران عرصه سلامت ببخشد و توان آنها را برای مبارزه با این بیماری تقویت کند.

یکی از خادمان حرم رضوی هم به نیابت از خادمان رضوی در این مراسم از زحمات کادر بهداشت و درمان استان تقدیر کرد و افزود: پیامبر اکرم(ص) حدیثی دارند که مضمون آن این است که اگر فردی شبی را در کنار بیماری سپری کرده و در درمان درد او تلاش کند، ثواب لحظه لحظه آن به عنوان یک مجاهد در راه خدا نوشته می‌شود.

وی هدف از حضور در مراکز درمانی را ایجاد روحیه معنوی در بین کادر درمان و بیماران برشمرد و اظهار کرد: تمامی کادر درمانی و بیماران در استان از فیوضات امام رضا(ع) بهره‌مند شدند.

خادم حرم رضوی در ادامه به تشابه ویروس کرونا با ویروس گناه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بسیار تلاش می‌کنیم که از ورود این ویروس به بدن پیشگیری شود و به جای حالت دفاعی، حالت تهاجمی گرفته و با استفاده از ماسک و دستکش و تقویت سیستم ایمنی تلاش داریم مانع ورود ویروس به بدن شویم، ویروس گناه هم به همین شکل است و باید برای مقابله با این ویروس هم راه پیشگیری را در پیش بگیریم و باید سیستم ایمنی معنوی خود را در برابر آن تقویت کنیم.

وی افزود: یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت سیستم ایمنی معنوی، ارتباط با ائمه اطهار(ع) است و در میان این بزرگوران امام رضا(ع) برای ما ایرانیان جایگاه خاصی دارد و می‌توانیم از این امام بزرگوار کمک بگیریم.

خادم حرم مطهر رضوی بیان کرد: وجود پرچم مطهر تنها یک بهانه است و این پرچم تنها سفیری از جانب امام رضا(ع) است و بهانه‌ای برای ارتباط با آن حضرت است.

وی افزود: امسال تبرک و بوسیدن پرچم مطهر ممنوع است و می‌دانیم دل های بسیاری در گرو تبرک به این پرچم هستند اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ما در اولویت است و امیدواریم این پرچم بهانه‌ای برای تمسک جستن به حضرت رضا(ع) و ارتباط با این امام بزرگوار و انگیزه و انرژی برای کادر بهداشت و درمان باشد.

خادمان بارگاه ضامن آهو با حضور در مرقد حضرت آیت‌الله نجومی با خانواده‌های شهدا و ایثارگران دیدار کردند، همچنین از قطعه علمای کرمانشاه بازدید شد و با ادای احترام و عشاق حضرت انیس‌النفوس(ع) به پرچم متبرک رضوی این مراسم عطر و فضای ویژه‌ای یافت.

کاروان خدام حرم رضوی همچنین در نخستین روز از با حضرت آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه دیدار کردند. 

خدام حرم مطهر رضوی در روز دوم به همراه پرچم متبرک در قالب کاروان "زیر سایه خورشید" در قرارگاه سازندگی و برخی از کارگاه‌های تولیدی شهرستان کرمانشاه حضور یافتند.

در ایام دهه کرامت رضوی خدام بارگاه منور رضوی، تحت عنوان کاروان‎های زیرسایه خورشید، با حضور در شهرک‎های صنعتی، کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی کشور از مجاهدت‎ فعالان عرصه اقتصای در تولید کالای ایرانی تقدیر کردند.

 در روز دوم حضور خادمین و پرچم متبرک بارگاه نورانی علی بن موسی الرضا(ع) در قرارگاه منطقه غرب ارتش در راستای قدردانی از فعالیت‌های جهادی فرماندهان غرب نزاجا  انجام  شد حال و هوای خاصی به این قرارگاه دادند.

 صبح امروز نیز مراسم تجلیل از برگزیدگان خدمت رضوی در استانداری کرمانشاه با حضور مسئولین ارشد استانی، خدام و پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) ، خادمیاران رضوی برگزار شد.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه باعث افتخار و مباهات کرمانشاه است که هرساله میزبان پرچم پر خیر و برکت امام رضا(ع) است و دومین سالی است که استانداری کرمانشاه مفتخر به حضور پرچم متبرک علی بن موسی الرضا(ع) می‌شود گفت: خادمیاران رضوی در غم و شادی مردم مشارکت جدی داشته و در تهدیدات و مشکلات کنار مردم ایستاده‌اند و همواره کمک‌های خالصانه این مجموعه مردم نهاد در زلزله، سیل و همین ایام کرونا را شاهد بوده‌ایم.

48

کد خبر 1406581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =