بهره برداری از جرثقیل‌های منطقه شمال‌شرق پس از اخذ گواهینامه استاندارد

بازرسی فنی منطقه شمال‌شرق از انجام روتین سالیانه بازرسی، تست بار و صدور گواهینامه برای تمام جرثقیل‌های سقفی، متحرک، لیفتراک ها و بالابرهای نفری منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان منطقه شمال‌شرق؛ عباس حسین پور رییس بازرسی فنی این منطقه با اعلام مطلب بالا گفت: هر سال کلیه بالابرهای منطقه توسط اداره بازرسی فنی مورد بازدید و تست بار قرار می گیرند و هدف از انجام این روتین افزایش قابلیت اطمینان، آماده به کار بودن و ایمن بودن این تجهیزات در مدت اعتبارگواهینامه برحسب استانداردهای جاری در صنعت نفت می باشد.

وی افزود: دستگاه‌هایی که دارای ایراد فنی بودند برای بهینه سازی و تعمیرات از گردونه فعالیت خارج شده تا پس از رفع عیب، در بازرسی‌های آینده گواهینامه بهره برداری بگیرند.

حسین پور با تاکید بر این که تست جرثقیل از نظر ایمنی بسیار مهم است و هر چند وقت یک بار باید جرثقیل از نظر ایمنی و فنی مورد تست قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: در تست غیر مخرب جرثقیل‌ها، سیم بکسل، هوک ، چرخ دنده‌ها،  جوش‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

به گفته وی؛ روتین سالیانه جرثقیل‌ها شامل تست‌ بار استاتیک و دینامیک، بازرسی چشمی از تمام قسمت‌ها و اجزای جرثقیل (سیم بکسل‌، چرخ های جرثقیل و ...)، تست کارکرد ترمزها و بررسی عملکرد اجزا و تجهیزات برقی و مکانیکی می باشد.

حسین پور در پایان از همکاری مدیر و بازرسی فنی منطقه شمال جهت انجام نظارت بر این روتین تقدیر و تشکر نمودند.

46

کد خبر 1406799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =