ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیر رسمی در لرستان

ستاد مدیریت بیماری کرونا استان لرستان برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیر رسمی شامل مراسمات ترحیم، ختم, عروسی و ... در سطح استان را به مدت ۱۰ روز ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا صبح یکشنبه ۱۵ تیر ماه به ریاست سید موسی خادمی، استاندار لرستان برگزار و مهمترین مصوبات آن به شرح زیر اعلام شد:

۱- برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیر رسمی شامل مراسمات ترحیم، ختم, عروسی و ... از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵به مدت ۱۰ روز در سطح استان ممنوع بوده و با برگزار کنندگان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

۲- کارکنان و مراجعه کنندگان به دستگاه های اجرایی استان ملزم به استفاده از ماسک هستند و از ورود ارباب رجوع و کارمند بدون استفاده از ماسک به دستگاه های اجرایی جلوگیری گردد.

۳- مدیران کل دستگاه های اجرایی زمینه بهره مندی کارکنان دارای بیماری زمینه ای، بانوان باردار و دارای کودک شیرخوار از مرخصی استحقاقی را فراهم آورند.

۴- فعالیت کلیه رستورانها، تالارهای پذیرایی و عروسی، کافی شاپ ها، قهوه خانه ها و ... در سطح استان به مدت ده روز ممنوع بوده و نیروی انتظامی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اصناف نظارت لازم را در این خصوص بعمل آورند. 
 
۵-  استفاده از ماسک در کلیه اماکن سرپوشیده از جمله پاساژها، مجتمع تجاری و ... الزامی بوده و صاحبان این اماکن ملزوم به اجرای این بند می باشند. ضمناً سازمان صمت و اصناف استان نظارت لازم را در این خصوص بعمل آورند.

۶- ملاقات های عمومی مدیران دستگاه های اجرایی از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵به مدت ده روز لغو و از روش های جایگزین غیر حضوری برای انجام این امور استفاده شود.

۷-  شهرداریهای سطح استان نسبت به ضد عفونی کردن روزانه سرویس ناوگان شهری ( اتوبوس و تاکسی ) اقدام نموده و رانندگان این وسایط نقلیه را به استفاده از ماسک الزام نمایند.

۸-  کتابخانه های عمومی استان از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ به مدت ده روز تعطیل شود.

۹- مدیران کل دستگاه های اجرایی از برگزاری مراسمات مشمول تجمع در ادارات و نهادها جلوگیری نمایند.

46

کد خبر 1406806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =