محدودیت‌های جدید کرونایی در استان گلستان / تعطیلی دوباره تفرجگاه‌ها و بازارهای هفتگی

بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، برگزار مراسم عروسی و عزا در اماکن عمومی و خصوصی مانند تالارهای پذیرایی و ملک‌های شخصی به مدت دو هفته در گلستان ممنوع شد.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان :در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان که ظهر امروز برکزار شد، محدودیت‌های جدید مصوب شد که آماده اجرا است.

بر این اساس برگزاری مراسم عروسی و عزا در اماکن عمومی و خصوصی مانند تالارهای پذیرایی و ملک‌های شخصی به مدت دو هفته در سراسر استان گلستان ممنوع است و برگزاری آن جرم تلقی می‌شود که در صورت گزارش ناظران مرکز بهداشت، برخورد قضایی خواهد شد.

تفرجگاه‌های شهرستان‌های با وضعیت قرمز در استان گلستان به مدت یک هفته تعطیل هستند و در شهرستان‌های با وضعیت زرد باید پروتکل‌های بهداشتی در تفرجگاه‌ها رعایت شود و در صورت رعایت نشدن تعطیل خواهند شد.

برگزاری کلاس‌های آموزشی در شهرستان‌های با وضعیت قرمز به مدت یک هفته ممنوع است و در شهرستان‌های وضعیت زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و در صورت گزارش ناظران بهداشت مبنی بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند.

رستوران‌ها و هتل‌ها با ظرفیت ۵۰ درصد و رعایت فاصله‌گذاری می‌توانند خدمات‌رسانی کنند و اگر این پروتکل رعایت نشود به مدت دو هفته پلمب خواهند شد.

تمام کارمندان دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند در محل کار ماسک بزنند و فقط به ارباب رجوعی که ماسک می‌زنند خدمات‌رسانی داشته باشند.

تمام رانندگان تاکسی موظف هستند فقط مسافران دارای ماسک را سوار کنند و شهرداری ملزم به اجرای این پروتکل است و در غیر این صورت نیروی انتظامی برخورد خواهد کرد.

فرمانداران مجاز هستند در اداراتی که کارمند یا کارمندان آن درگیر کرونا شده‌اند از یک سوم یا دو سوم کارمندان برای حضور در اداره استفاده کنند که اولویت حضور نداشتن با بانوان است.

بازارهای هفتگی در شهرستان‌های با وضعیت قرمز به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود.

تهیه دستگاه اکسیژن‌ساز و لوازم حفاظتی برای کادر درمان هم در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گلستان قرار گرفت.

جلسه بعدی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان یکشنبه هفته آینده (۲۲ تیر) برگزار می‌شود که در مورد برداشتن محدودیت‌ها یا اعمال محدودیت‌های شدیدتر با توجه به شرایط تصمیم گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است طبق آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گلستان، شهرستان‌های بندرگز، کردکوی، بندرترکمن، گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس، گالیکش، کلاله، مینودشت و مراوه تپه در وضعت قرمز کرونا قرار دارند و وضعیت شهرستان‌های گرگان، علی‌آبادکتول، رامیان و آزادشهر زرد است.

48

کد خبر 1406909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =