وضعیت قرمز کرونایی در استان زنجان / ‌تمام بیمارستان‌ها به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به انتقادات مطرح شده در خصوص آلوده‌شدن تمام بیمارستان‌های زنجان به کرونا گفت: با رعایت موارد بهداشتی و ایزوله کردن بخشی از طبقات بیمارستان‌ها را به بیماران کرونایی اختصاص دادیم.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان:علیرضا آرمانی‌کیان ، به اختصاص تمام بیمارستان‌های زنجان به بیماران کرونایی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته بلافاصله پس از شیوع ویروس کرونا، وزارت بهداشت در دستورالعملی به تمام استان‌ها اعلام کرد که فقط یک بیمارستان را برای بستری بیماران کرونایی اختصاص دهید و زنجان هم در مرحله  نخست بیمارستان ولیعصر(عج) را به این کار اختصاص داد.

وی افزود: وقتی بیمارستان ولیعصر(عج) به بیماران کرونایی اختصاص یافت همه بیماران و حتی کسانی که کرونای بدون علائم داشتند ناگزیر شدند برای مداوا به دیگر بیمارستان‌های مهم زنجان همچون بیمارستان آیت‌الله موسوی(ره) و امام حسین(ع) مراجعه کنند که همین تجمع و شلوغی در این بیمارستان‌ها سبب شیوع چند برابری ویروس کرونا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه به مرور زمان به این نتیجه رسیدیم که تفکیک کردن بیمارستان‌ها کار درستی نیست، تصریح کرد:  حدود ۸۵ درصد بیماران کرونایی بدون علائم هستند و ممکن است در هر بیمارستانی و در هر بخشی حضور داشته باشند. دقیقا به خاطر همین موضوع بود که آلوده شدن کادر درمان در بیمارستان‌های دیگر سه برابر بیمارستان ولیعصر(عج) شد.

وی تصریح کرد: وقتی متوجه شدیم که ویروس کرونا فعلا ماندنی است و چاره‌ای جز زندگی کردن با این ویروس منحوس نداریم تصمیم گرفتیم که تمام بیمارستان‌ها بیماران کرونایی را همچون سایر بیماران پذیرش کنند و از ظرفیت تمام بیمارستان‌ها برای غلبه به بیماری کرونا استفاده کنیم.

آرمانی‌کیان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد تمام بیمارستان‌های دولتی و حتی بیمارستان خصوصی بهمن بخشی از محیط خود را به بیماران کرونایی اختصاص دهند تا با تمام توان نسبت به مداوای بیماران کرونایی مقابله کنیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی‌ها با شایعه‌سازی دروغ عنوان کرده‌اند که تمام بیمارستان‌ها آلوده به کرونا هستند و مادران باردار و سایر بیماران نمی‌توانند به بیمارستان‌های زنجان مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های مهم زنجان فقط بخشی از محیط خود را به بیماران کرونایی اختصاص دادند و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد و سایر بیماران می‌توانند همچون گذشته به‌راحتی به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

این مسئول همچنین در پاسخ به ترس مادران باردار برای زایمان در بیمارستان‌ها گفت: کلینیک‌های فعال در سطح استان مجوز قانونی مبنی بر انجام جراحی‌های زایمان را ندارند چرا که امکانات وسیع برای ریکاوری در شرایط حساس را ندارند و بنابراین کلینیک‌های خصوصی اصلا مناسب این کار نیستند و انجام این عمل ریسک بالایی دارد و شاید هم پیگرد قانونی برای کلینیک داشته باشد. توصیه ما به مادران باردار این است که بدون ترس و استرس همچون دوران قبل از کرونا به بیمارستان‌های زنجان مراجعه کنند.

48

کد خبر 1406916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =