رئیس کل دادگستری همدان: تعیین تکلیف تمام پرونده‌هایی که یک سال از تاریخ ثبت آنها گذشته ضروری است

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: موضوع رفع اطاله در دادرسی بر افزایش اعتماد و رضایتمندی عمومی اثر گذار است، لذا دادگستری استان تا ابتدای تیرماه امسال بیش از ۵۵ درصد از پرونده های معوقه در حوزه های قضائی استان را تعیین تکلیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر محمدرضا عدالتخواه، در کمیته ساماندهی به پرونده های معوق بر اهمیت تعیین تکلیف و رسیدگی به پرونده های معوقه در دستگاه قضایی استان همدان تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان تعیین تکلیف سریع تمامی پرونده هایی که یک سال از تاریخ ثبت آن ها گذشته را یک ضرورت دانست و گفت: بر اساس برنامه ریزی و اقدامات انجام شده تا ابتدای مهرماه سال جاری، تعداد پرونده های معوقه به حداق آمار قابل تصور خواهد رسید.

دکتر عدالتخواه در ادامه به تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته های معتذرین و مصلحین به عنوان کمیته های معین این ستاد، اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش برای عفو ۵۴۰ زندانی همدانی در ۱۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی از اجرای برنامه های متعدد و متنوع در حوزه دستگاه قضایی با پیوست های فرهنگی و اجتماعی نیز یاد کرد و افزود: افزایش تعداد شعب حقوقی و دادگاه های تجدیدنظر به منظور ارتقاء کیفیت و تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی و حرکت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب و به کارگیری نیروهای جوان و انقلابی از جمله معارفه ۱۳ رئیس دادگستری و دادستان در سطح استان، تنها بخشی از فعالیت های دستگاه قضایی استان همدان در ۱۰ ماهه اخیر بوده است.

لازم به ذکر است، یکی از اقدامات درخور تحسین دکتر عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان همدان که در ۱۰ ماه اخیر در این سمت حضور یافته، رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه است که مورد تأکید آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه هم قرار دارد.

"موفقیتی دیگر برای دستگاه قضایی همدان"

۲ قاضی و ۳ کارمند دستگاه قضایی استان همدان در جمع قضات و کارمندان نمونه کشوری قرار گرفتند.

امروز در مراسمی از دو قاضی و سه کارمند دستگاه قضایی همدان که در جمع قضات و کارمندان نمونه کشوری قرار گرفتند، تجلیل شد.

با پایان سال ۱۳۹۸ و انجام ارزیابی های مختلف در حوز های مختلف از جمله رفتار، اخلاق، عملکرد و توانمندی های قضات و کارکنان مجموعه قضائی استان همدان که از سوی مراجع مختلف نظارتی و طی بازرسی ها و ارزشیابی های علنی و مخفی و براساس معیارها و شاخص های متنوع و متعدد انجام می شود و در نهایت با فرا رسیدن ایام بزرگداشت هفته قوه قضائیه، از قضات و کارمندان نمونه دادگستری استان همدان، با اهداء لوح، مورد تقدیر رئیس قوه قضائیه قرار گرفتند.

امروز یکشنبه پانزدهم تیرماه در مراسمی و با حضور شورای معاونین دادگستری کل استان همدان از این قضات و کارمندان نمونه تقدیر به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین وثیقی معراج و علی ترکاشوند به عنوان قضات نمونه استان همدان در سطح کشوری و همچنین یاور اکبری، محمد رضا اکبری و محمدرضا کرمی به عنوان کارمند نمونه استان همدان در سطح کشوری معرفی و با اهداء لوح تقدیر ریاست قوه قضائیه توسط رئیس کل دادگستری استان همدان به آنان، مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

48

کد خبر 1406956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =