رشد فزاینده شمار مبتلایان و فوتی‌های کووید-۱۹ در کرمان؛ ۷۰ درصد تخت‌های کرونایی استان پر شد

سخنگوی علوم پزشکی کرمان با اشاره به رشد فزاینده شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان کرمان گفت: ۷۰ درصد تخت‌های کرونایی استان پر شده است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : مهدی شفیعی  اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه که شیوع ویروس کرونا در استان کرمان آغاز شد است ۱۹۵۳ مورد بستری با تشخیص قطعی کویید۱۹ در سطح بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم.

وی افزود: در نیمه اردیبهشت‌ماه تعداد فوتی‌های روزانه ویروس کرونا تقریبا به صفر رسیده بود اما در روزهای گذشته تعداد آمار فوتی‌های کووید ۱۹ در استان رشد فزاینده‌ای داشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آمار بستری مبتلایان ویروس کرونا در ده روز گذشته در استان کرمان خیلی زیاد شده است عنوان کرد:‌ در حال حاضر ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی که به بیماران کرونایی در استان کرمان اختصاص داده شده بود اشغال است. اگر روند ابتلای کووید ۱۹ در استان ادامه پیدا کند، قطعا با تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مواجه می‌شویم.

شفیعی با بیان اینکه در ابتدای اسفند ماه که بیماری در استان کرمان شروع شد ستاد استانی قوی عمل کرده است افزود: برنامه‌های پیشگیرانه خیلی زودتر از ستاد ملی در استان کرمان انجام و بیماری کنترل شد و مردم هم به‌خوبی توصیه‌ها را رعایت می‌کردند.      

وی با اشاره به اینکه از هفته دوم خرداد ماه و بازگشایی‌ها، برگزاری مراسم عقد و ازدواج سبب شد تا مردم بیماری را دست کم بگیرند گفت: در حال حاضر شاهد افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان کرمان هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه محدودیت‌ها در شرایط خاص پاسخگو است که هنوز بیماری در تمام کشور شیوع پیدا نکرده بود تصریح کرد: امروز که تمام نقاط کشور درگیر بیماری شده و با همه‌گیر شدن اپیدمی دیگر محدودیت‌ها جوابگو نیست.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در ادارات و  اماکن عمومی اجباری است و از ارائه خدمات به افرادی که ماسک نزنند خودداری می‌شود گفت: رها کردن ماسک‌ها در محیط شهری آلودگی ایجاد می‌کند و باید بعد از استفاده ماسک آن را در پلاستیک و در سطل زباله انداخت.

48

کد خبر 1406964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =