وضعیت قرمز کرونا در مشهد / مردم رعایت نکنند خطوط اتوبوسرانی محدود می‌شود

آمار بستری‌ها، مبتلایان و حتی متاسفانه فوتی‌ها بیانگر این است که بار دیگر وضعیت قرمز است و باید نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و تمهید محدودیت‌ها از سوی دیگر مقدماتی مهیا شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : زنگ خطر کرونا در مشهدمقدس  تقریبا از یک هفته پیش دوباره به صدادرآمده و نه تنها مسئولین را نگران کرده بلکه کادر درمانی را هم برای مدیریت اوضا با چالشی جدید روبرو کرده است، اما در چنین شرایطی متاسفانه همچنان گروهی از شهروندان بی‌تفاوت به خطری که در کمین است هیچ توجهی به پرتکل‌های بهداشتی ندارند.

در این میان برخی معتقدند بازگشایی خطوط اتوبوس‌رانی و  مترو از یکسو  و از سوی دیگر عدم رعایت شهروندان و پایبندی به رعایت موازین فاصله‌گذاری اجتماعی سبب افزایشی شدن آمار شده است.

از همین رو استفاده از خطوط مترو و اتوبوسرانی منوط به استفاده از ماسک شده اما بازهم شهروندانی هستند که با عدم رعایت این مسئله جان شهروندان دیگر را نیز به خطر می‌اندازند.

خلیل الله کاظمی؛ معاون شهردار مشهد مقدس در این زمینه اظهار داشت: در حال بررسی‌های کارشناسی هستیم تا اقداماتی نظیر کاهش خطوط اتوبوسرانی یا کاهش ساعت کاری ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری انجام شود.

وی افزود: اگر ساعت فعالیت اتوبوس کاهش یابد امکان تراکم مسافر در این ساعات وجود دارد؛ بنابراین اگر شهروندان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکنند، شاید به سمت کاهش خطوط اتوبوسرانی حرکت کنیم.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: با توجه به این موضوع در مرحله اول از امروز سخت‌گیری در استفاده از ماسک در ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری مشهد مقدس بیشتر شده است و از سوار شدن مسافران بدون ماسک در قطار شهری ممانعت به عمل می‌آید.

کاظمی خاطرنشان کرد: برای در دسترس بودن ماسک، محل‌هایی در ایستگاه‌های قطار شهری مشهد مقدس به توزیع ماسک اختصاص داده شده است تا شهروندان بتوانند از این محل‌ها ماسک تهیه کنند.

وی با بیان این که در پایانه‌های اتوبوسرانی نیز برای الزام مسافران به استفاده از ماسک نیرو اختصاص داده شده است، اضافه کرد: در ایستگاه‌ها نیز خود اتوبوسرانان نسبت به استفاده از ماسک تذکرات لازم را به مسافران خواهند داد.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: امیدواریم مردم خودشان نسبت به رعایت نکات بهداشتی و استفاده ازماسک اقدام کنند در غیر این صورت در ایستگاه ها نیز مجبور به سختگیری در سوار شدن مسافران به اتوبوس بدون ماسک خواهیم شد.

48

کد خبر 1406966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =