۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خرید تضمینی شده است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: ۱۱ هزار و ۸۲۱ تن گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : مجید اسداللهی  اظهار داشت: عامل تشخیص، ذی‌حساب و ناظران در تمامی مراکز خرید مستقر شده‌اند تا خرید گندم به نحو مطلوب انجام شود و لیست خرید محصول از کشاورزان به‌صورت روزانه در اختیار بانک عامل قرار گیرد؛ وجوه مربوطه نیز به صورت متمرکز کشوری به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آخرین میزان خرید گندم  ۱۱ هزار و ۸۲۱ تن به ارزش ۲۹۶ میلیارد و ۲۳۴ میلیون ریال است که از این میزان ۲۴۴ میلیارد و ۶۷۹ میلیون ریال  معادل ۸۲ درصد وجوه خرید از آغاز خرید تضمینی تا  ۹ تیرماه به کشاورزان پرداخت شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی میانگین گندم تحویلی هر کشاورز را  ۸  تن و ۵۰۰ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: این میزان خرید از یک هزار و ۳۷۵ کشاورز طی ۲ هزار و ۴۸۸ محموله خریداری شده و متوسط پرداختی هر کیلوگرم به مبلغ ۲۵ هزار و ۶۰ ریال است.

اسداللهی اظهار داشت: روند پرداخت وجوه نیز به نحو مطلوب ادامه دارد و رضایت‌بخش است.

وی با اشاره به میزان خرید تضمینی گندم در تیرماه سال ۹۹ گفت: در مقایسه با سال گذشته در زمان مشابه بیش از ۶۶ درصد خرید تضمینی گندم رشد صعودی داشته است. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی از فعالیت ۱۷ مرکز خرید گندم در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: پراکنش مراکز خرید در استان به گونه‌ای است که کشاورزان بتوانند با طی کمترین مسافت و در زمان کوتاه  محصول خود را به این مراکز تحویل دهند. 

اسداللهی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود خرید تضمینی گندم در استان بالغ بر ۱۵ هزار تن باشد.

48

کد خبر 1406971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =