اولویت گشت‌های تعزیرات کالاهای بهداشتی؛  قیمت ماسک

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اولویت گشت‌های نظارتی تعزیرات در حوزه اقلام بهداشتی، کنترل قیمت ماسک است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان تعزیرات، سید یاسر رایگانی روز دوشنبه با اشاره به اجرای طرح اجباری شدن ماسک در کشور افزود: گشت‌های نظارتی تعزیرات در حوزه اقلام بهداشتی برای کنترل قیمت ماسک در اولویت قرار دارد و یکی از مهمترین موضوعات در کنار رصد و کنترل بازار اقلام خوراکی، نظارت بر قیمت  ماسک و توزیع منصفانه با رعایت سقف قیمتی این کالا است.

وی با تاکید بر استمرار گشت های نظارتی تعزیرات بر اقلام بهداشتی ادامه داد: متاسفانه سقف قیمتی شفاف در این حوزه نداریم اما  براساس عرف معمول که تا کنون بوده، برای کنترل بازار اقدام کرده‌ایم.

رایگانی خاطرنشان کرد:‌ اگر قیمت واقعی و شفاف برای ماسک و اقلام بهداشتی مشخص شود، امکان رصد بازار در گشت های تعزیرات وجود خواهد داشت.

به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، در عین حال با وجود اعلام نشدن قیمت های شفاف، قیمت های متعارف بازار مشخص است و براساس همان، اجازه توزیع و فروش بالاتر از نرخ های متعارف را نمی دهیم.

وی تصریح کرد: قاعدتا کنترل و رصد بازار برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی ادامه دارد و برخورد با متخلفان قاطع و طبق ضوابط قانونی است.

رایگانی گفت: متاسفانه نرخ های عرضه ماسک در حد اعلام است و ضروریست وزارتخانه‌های صمت و بهداشت این موضوع در این موضوع اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز شنبه هفته جاری در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، اظهارداشت: ارائه خدمات در همه بخش‌ها به‌ویژه بخش‌های دولتی، منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک شود.

روحانی افزود: از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ باید اجباری باشد و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او بخواهند ماسک داشته باشد حتی باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک،جلوگیری شود.

47231
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1407060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =