مجهز شدن جنگنده‌های نیروی هوایی به تجهیزات جدید برای مقابله با دشمن/ساخت شبیه‌سازهای پرواز برای جنگنده‌های فانتوم و سوخو ٢۴

مهر نوشت: جانشین فرمانده کل ارتش گفت: ما دشمن را به خوبی می‌شناسیم و براساس توانمندی‌های او تجهیزات مورد نیاز را تولید می‌کنیم.

آئین رونمایی از شبیه ساز هواپیما ایلوشین صبح امروز (دوشنبه) با حضور امیر دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در مرکز جهاد خودکفایی نهاجا برگزار شد.

امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از شبیه ساز هواپیمای ایلیوشین اظهار داشت: تعهد و تخصص دو بال پرواز امروز نیروی هوایی ارتش است. 

وی با اشاره به تلاش کارکنان نیروی هوایی ارتش برای ارتقای توانمندی دفاعی کشور، گفت: زندگی خلبانان امروز نشان از تعهد و تدینی دارد که ما در مشاغل دیگر کمتر آن را سراغ داریم.

جانشین فرمانده کل ارتش، نیروی هوایی را تخصص محور دانست و افزود: جنگ‌های امروز بر محور تخصص و حرفه‌ای شدن است. سربازی که بر مرز دانش حرکت می‌کند، سیلی محکمتری بر دشمن می‌زند، می‌تواند دشمن را بشناسد و بر توانمندی‌های دشمن سیطره پیدا کند و از این طریق بر توان بازدارندگی بیفزاید.

امیر دادرس عنوان کرد: ما امروز در نیروی هوایی تخصص و تعهد را به طور توامان باهم می‌بینیم و می‌توانیم این نیرو را تخصص محور بدانیم؛ چراکه نهاجا مطابق با جنگ های روز پیش می رود و قادر به پاسخگویی به تهدیدات است.

وی با بیان اینکه چیزهایی که ساختیم مکمل جنگنده‌ها است، گفت: عرصه نظامی را باید مجهز کرده و متناسب با تهدیدات پیش رو توانمندی ایجاد کنیم.

امیر دادرس ساخت شبیه‌ساز هواپیما ایلوشین را بسیار کار بزرگی دانست و اضافه کرد: البته کارهای بسیار بزرگی در نیروی هوایی انجام شده که می‌توان به ساخت موتور جت اشاره کرد که در جهان اسلام کسی نتوانست بسازد. همچنین هواپیمای صددرصد ایرانی که این پیشرفت‌ها در مقابل تحریم‌ها دشمنان فشار تحریم را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به تحویل‌دهی هواپیما های بدون سرنشین در روزهای آینده گفت: هواپیمای بدون سرنشین که در روزهای آینده دریافت می‌شود، می‌تواند بر توان دفاع دفاعی کشور بیفزاید. این پیشرفت ها در حالی به دست آمده که تحت شدیدترین تحریم‌ها هستیم. ما دشمن را به خوبی می شناسیم و براساس توانمندی های او تجهیزات مورد نیاز را تولید می کنیم.

جانشین فرمانده کل ارتش بابیان اینکه تمامی هواپیماهای بدون سرنشین ارتش بومی است، خاطرنشان کرد: این هواپیما بدون سرنشین مکمل ناوگان هوایی کشور است و می تواند بر بازدارندگی کشور بیافزاید.

ساخت شبیه‌سازهای پرواز برای جنگنده‌های فانتوم و سوخو ٢۴

همچنین فرمانده نهاجا گفت: در حوزه ساخت شبیه‌سازهای پرواز برای فانتوم و سوخو ٢۴ وارد حوزه تاکتیکی خواهیم شد.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز دوشنبه ١۶ تیرماه در آئین رونمایی از شبیه‌ساز پرواز (سیمولاتور) هواپیمای ایلیوشین ٧۶ ضمن عرض درود به روح شهدا به ویژه شهدای سلامت اظهار کرد: امیر دادرس جانشین آجا خود مشوق و تهییج کننده ما برای ایجاد و به نتیجه رسیدن پروژه‌های جهاد خودکفایی هستند.

او ادامه داد: ناوگان نیروی هوایی ارتش ترکیبی از پرنده‌های شرقی و غربی تشکیل شده و بیش از ٩٠ درصد از شبیه‌سازهای پرواز آن‌ها در داخل ساخته شده و بومی است. امروز در نیروی هوایی ارتش این امکان وجود دارد تا شبیه‌سازهای همه هواپیماها در کشور ساخته شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه برای آموزش خلبانان ایرانی ارز بسیاری از کشور خارج می‌شود، اظهار کرد: ساخت بومی شبیه‌سازهای پرواز در داخل کشور برای آموزش خلبانان ایرانی نقش مهمی در عدم خروج ارز و تامین امنیت خلبانان ایرانی دارد. از این طریق به تمامی شرکت‌های هوانوردی داخلی اطلاع می‌دهیم که قادر به ساخت شبیه‌سازهای پروازی هستیم.

وی ادامه داد: ما در حوزه ساخت شبیه‌سازهای پرواز در درون کشور امروز با ساخت و رونماییِ شبیه‌ساز پرواز هواپیمای ایلیوشین ٧۶ در کلاس پروازی سنگین قدم تازه‌ای برداشتیم. امروز تنها ساخت شبیه‌ساز پرواز هواپیمای مین روب دریایی P۳-F باقیمانده تا ساخته و دستاوردهای ما کامل شود؛ البته در حوزه ساخت شبیه‌سازهای پرواز برای هواپیماهای فانتوم و سوخو ٢۴ وارد حوزه شبیه‌سازی تاکتیکی خواهیم شد.

27215

کد خبر 1407153

برچسب‌ها