عذرخواهی کمال از پرسپولیسی‌ها

خبرورزشی: هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: مهم نیست پشت‌سرمان چه می‌گویند، چون فقط «پوکر» اهمیت دارد.

اخراج کمال کامیابی‌نیا در اواخر نیمه نخست دیدار برابر شاهین، کار سرخپوشان برای کسب پیروزی را سخت کرد، اما این موضوع، تأثیری بر نتیجه‌گیری تیم یحیی گل‌محمدی نداشت و پرسپولیسی‌ها بازی را بردند. حالا کمال در مورد صحنه اخراجش از زمین و ماجراهای دیگر پیرامون تیم توضیحاتی در این مصاحبه داد که خواندنی است.

احتمالاً یکی، دو هفته دیگر با همین روند ادامه بدهید، قهرمانی را به دست می‌آورید!
بله، ان‌شاالله دیگر قدم‌های آخر است. امیدوارم بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

در بازی با شاهین ماجرای اخراج تو اتفاق افتاد. در مورد این صحنه توضیح می‌دهی؟
در آن لحظه، توپ با ارتفاع نسبتاً زیادی به سمت من آمد. قبل از آن، من و احمد (نوراللهی) به شجاع گفتیم توپ را با سر بزند سمت بالا، اما او استپ‌سینه کرد و من در موقعیتی بودم که باید به عقب برمی‌گشتم و توپ را می‌گرفتم. یک لحظه دیدم توپ مقابل من فرود آمد. درست هنگامی که می‌خواستم برگردم و واکنش نشان بدهم، بازیکن حریف سر رسید و برخورد کردیم. من اصلاً بازیکن شاهین را ندیدم وگرنه تکل نمی‌زدم.

این اخراج شبیه آن صحنه‌ای بود که در لیگ قهرمانان رقم خورد و تو کارت قرمز گرفتی!
نه فکر می‌کنم ساق پای من به پای او برخورد کرد و بزرگنمایی شد. داور هم نزدیک صحنه بود، اما به نظر من، صحنه را با دقت ندید، چون چند نفر مقابل دید او را گرفته بودند. او بدون این‌که صبر کند، کارت قرمز را به من نشان داد و شرایط به شکلی بود که بازیکنان شاهین هم از این تصمیم داور تعجب کردند.

به‌نظرت اگر داور دیگری بود هم تو را اخراج می‌کرد؟
نمی‌دانم، اما تصمیم کاظمی واقعاً سختگیرانه بود. نمی‌دانم چرا این کار را انجام داد. داور می‌گفت با کف پا به ساق و مچ بازیکن شاهین ضربه زدی، اما من با کف پا نرفتم و ساق پایم بود. نهایتاً می‌توانست یک کارت زرد به من بدهد، اما اخراجم کرد.

یک درگیری هم بین بازیکنان شاهین با شجاع خلیل‌زاده پیش آمد. داستان درگیری چه بود؟ کسی توهین کرد؟
من متوجه این ماجرا نشدم، اما بعداً فهمیدم که دو بازیکن شاهین می‌خواستند درگیری درست کنند. به هر حال این وضعیت طبیعی است و در هنگام بازی پیش می‌آید.

برخی صفحات هواداری تیم‌های رقیب نوشته بودند قبل از آن‌که از زمین بیرون بروی، داور بازی را تهدید کردی. واقعاً این‌طور بود؟
نه اصلاً این موضوع صحت ندارد و تهدیدی در کار نبود.

چه حرفی بین تو و داور رد و بدل شد؟
من به او گفتم امیدوارم صحنه را راحت دیده باشی و تحت تأثیر بازی‌های دیگر قرار نگیری. کاظمی در بازی با سپاهان هم یک پنالتی مشکوک علیه ما گرفت که خودش آن روز داور پشت‌خط بود (دیدار در جام حذفی) فقط همین را گفتم که دعا می‌کنم تحت تأثیر آن دیدار قرار نگرفته باشی. در آن لحظه تصمیمش را گرفته بود و نمی‌توانستیم به عقب برگردیم یا کارت قرمز را پاک کرد.

با این حال داور یکی از مهم‌ترین تصمیمات خود را برگرداند و پنالتی که برای پرسپولیس گرفته بود را لغو کرد!
بله متأسفانه. من معتقدم همان‌طور که بازیکنان قبل و حین هر بازی تمرکز می‌کنند، داوران هم باید تمرکز داشته باشند. من دیده‌ام که به محض پایان هر بازی، کارشناسان داوری می‌آیند و از عملکرد داوران تعریف و تمجید می‌کنند. احتمالاً به‌دنبال حمایت از داوران هستند، اما سؤال من این است چطور کاظمی در بازی ما با شاهین داوری خوبی داشت که در یک صحنه، توپ به بدنش برخورد کرد و تغییر مسیر داد، در صحنه بعدی پنالتی می‌گیرد و لغو می‌کند و چند بار دیگر این مسائل پیش می‌آید. داورانی که برای استقلال و پرسپولیس سوت می‌زنند باید باتجربه باشند و با تمرکز بالا به زمین بیایند تا این اشتباهات تکرار نشود.

قبول داری بازی دلچسب نبود. یعنی کسی از دیدن این دیدار لذت نبرد!
بله. در این مورد قبلاً هم صحبت کردیم و گفتم که مدت‌هاست پرسپولیس یا سایر تیم‌ها بازی رسمی نداشتند و فکر می‌کنم شرایط بازیکنان صد درصد ایده‌آل نیست، که این موضوع هم طبیعی به نظر می‌رسد. کرونا هم مزید برعلت شده است. شب می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم و می‌شنویم که فلان تیم بازیکن کرونایی دارد و تست کرونای بهمان بازیکن مثبت شده است. این شرایط به همه بازیکنان و تیم‌ها منتقل می‌شود. البته نمی‌دانم دروغ است یا حقیقت دارد، اما باید تصمیم مهمی گرفته شود. استرس‌های این‌چنینی کنار شرایط هر بازی، روی کیفیت کار تیم‌ها تأثیر می‌گذارد.

خوب شد بحث به اینجا کشید. فکر می‌کنی چرا از بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر فقط ۲ باشگاه بازیکن کرونایی داشته باشد؟
من فکر نمی‌کنم که در زمین بازی کسی دچار کرونا شود. در محل تمرین و بازی‌ها، همه بازیکنان رعایت می‌کنند و باشگاه‌ها هم بسیار حساس هستند ولی خارج از زمان تمرین و بازی، همه فوتبالیست‌ها باید مسائل ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند. اگر غیر از این باشد، طبیعتاً دچار بیماری می‌شود. الان هم موج دوم کرونا برگشته و همه باید احساس مسئولیت کنیم که یا بیشتر در خانه بمانیم و یا هرجا که می‌رویم، حواس‌مان به رعایت پرتکل‌ها باشد. این‌که همه‌جا بخواهیم برویم و انتظار داشته باشیم آلوده به ویروس نشویم، جالب نیست. با این حال امیدوارم کسی دچار بیماری نشود و هر کسی واقعاً مبتلا به کرونا شده، هرچه زودتر شفا پیدا کند.

با این حال، برخی هم می‌گویند کرونا بهترین بهانه برای تعطیل کردن لیگ است. این موضوع را قبول داری؟
من فقط در مورد تیم خودمان صحبت می‌کنم و حرفی در خصوص سایر تیم‌ها ندارم. تک‌تک بازیکنان و اعضای تیم پرسپولیس پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند. تا به حال دو بار تست دادیم و شرایط خوب بوده است. فقط تمرین و مسابقه که نیست، همان زمانی که با خانواده هستید هم باید پروتکل‌ها را رعایت کنید.

شاید شما با تیم‌های دیگر کاری نداشته باشید، اما برخی بازیکنان و اعضای هیئت‌مدیره استقلال مصاحبه‌هایی می‌کنند و به پرسپولیس طعنه می‌زنند!
من به این حرف‌ها کاری ندارم و نظری در موردشان ندارم. مردم بهترین قضاوت را دارند و همه‌چیز را به خوبی متوجه می‌شوند. همیشه این حرف و حدیث‌ها مطرح است. در حال حاضر فقط پوکر قهرمانی اهمیت دارد. اصلاً برای‌مان مهم نیست چه حرف‌هایی پشت‌سر پرسپولیس وجود دارد. شاید اگر ما هم در جایگاه سایر تیم‌ها بودیم، خیلی راحت حرف می‌زدیم، اما تیم ما شخصیت دارد و توانست با ۱۰ بازیکن هم تیم شاهین را شکست دهد. این یعنی شخصیت قهرمانی. کارمان را می‌کنیم تا با پیروزی‌هایی که به دست می‌آوریم، مردم را شاد کنیم.

باز رسیدیم به بحث اخراجت از زمین. در پایان بازی کسی در رختکن نگفت کمال اخراج شدی و ما را مجبور کردی دوبرابر بدویم یا به تیم استرس دادی؟
نه از این حرف‌ها در تیم ما نیست ولی دست بازیکنان تیم درد نکند. من از همین‌جا از همه بازیکنان و مربیان تیم عذرخواهی می‌کنم، چون در نیمه دوم فشار زیادی روی تیم بود و بازیکنان دوبرابر تلاش کردند تا بازی را ببریم. خدا را شکر می‌کنم که در نبود من و کمبود بازیکن، اتفاق بدی هم رخ نداد و سه امتیاز را گرفتیم. من هم قول می‌دهم در بازی‌های آینده جبران کنم. اخراج من اتفاقی بود که در یک لحظه رخ داد وگرنه من مستحق کارت قرمز داور نبودم و تصمیمی سختگیرانه در مورد خطای من گرفته شد. با این حال به تصمیم داور احترام می‌گذارم و باز هم می‌گویم بچه‌ها، دست تان درد نکند؛ عالی بازی کردید و بردیم.

بیشتر بخوانید: قایدی: خبر مهمانی در خانه من دروغ است

256 251

کد خبر 1407308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
    2 1
    آقا کمال من پرسپولیسی هستم ولی شما با کف پا کوبیدی به ساق حریف در فیلم و عکسها کامل مشخص است