۰ نفر
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
ترامپ تصمیم جدید گرفت

ایسنا نوشت: آمریکا اعلام کرده اگر تمامی کلاس‌های موسسات آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شود، دانشجویان بین‌المللی دیگر اجازه ماندن در کشور را ندارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اداره امور گمرک‌ها و مهاجرت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دانشجویان با ویزای تحصیلی که کلاس‌های درس آنها تماما به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، اجازه ماندن در ایالات متحده را ندارند. این دانشجویان باید کشور را ترک کنند. اگر آنها کشور را ترک نکنند، با پیامدهای مهاجرتی روبرو می‌شوند.

این اداره همچنین اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا برای آن دسته از دانشجویانی که در موسسات آموزشی یا برنامه‌هایی که تماما به صورت ‌آنلاین برای ترم تحصیلی پاییز برگزار می‌شوند، ثبت نام کنند، ویزا صادر نمی‌کند و اداره حفاظت از گمرک‌ها و مرز آمریکا نیز به این محصلان اجازه ورود به کشور را نمی‌دهد.

این تصمیم از سوی منتقدان به شدت مورد واکنش قرار گرفت و برنی سندرز، سناتور آمریکایی در توئیتی نوشت: ظلم کاخ سفید هیچ پایانی ندارد. دانشجویان خارجی تهدید شده‌اند که یا باید کلاس‌های آنلاین را انتخاب کنند یا از کشور اخراج می‌شوند!

312 310

کد خبر 1407462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =