احتمال فروریختن ساختمان سابق وزارت بهداشت/ ۶۰۰ نفر در خطر مرگ هستند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: میرهاشمی گفت: ساختمان قدیم وزارت بهداشت در خطر فرو ریختن است.

سیدهادی میرهاشمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صبح امروز با حضور در جلسه علنی شورای شهر درباره حادثه کلینیک سینا مهر گفت: قرار بود امروز آقای علیرضا زالی به صحن شورا آید که به دلیل افزایش آمار شیوع کرونا، تصمیم‌گیری‌ها تغییر یافت و او موفق به حضور در صحن شورا نشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو سال قبل چندین بار بازدید از مجموعه کلینیک سینا مهر داشته و تخلفاتش به مدیران اعلام شده بوداظهار کرد: البته این ساختمان به طور کلی دارای ۴ مؤسسه داروخانه، درمانگاه تخصصی، بخش بستری و مجموعه سی تی اسکن و ام‌آرای بوده است.

او با اشاره به اینکه تمدید پروانه بهره‌برداری از مجموعه تصویربرداری این ساختمان بر اساس بازدیدهای قبلی منوط به راه‌اندازی مؤسسه رادیولوژی بوده است اظهار کرد: با بروز و شیوع کرونا و اینکه شهروندان با مشکل انجام رادیولوژی مواجه بودند این مرکز مجدد فعال و قرار شد در اسرع وقت و تا اردیبهشت ماه اصلاح‌های مورد نیاز انجام گیرد.

میرهاشمی با اشاره به بازدیدها از این ساختمان و معرفی به کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات اظهار کرد:‌باید توجه داشت که مجموعه درمان دانشگاه علوم پزشکی تعداد زیادی مطب، درمانگاه، آزمایشگاه و مراکز مربوطه را تحت پوشش قرار داده است که سالانه ۶ هزار مرکز در سه شیفت نظارت بر آن‌ها صورت می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه در شهر لندن ۴ هزار نیرو به عنوان ناظر بر وضعیت مواد غذایی فعال هستند گفت: اما ما در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران به طور کلی حتی هزار ناظر هم نداریم.

میرهاشمی ادامه داد: اگر سالانه ۶ هزار مرکز را در سه شیفت نظارت کنیم باید هر دو سال و نیم یکبار نظارت بر یک مرکز صورت می‌گیرد چرا که بیش از ۱۶ هزار مرکز را تحت پوشش داریم.

او با اشاره به جان باختن ۱۷ نفر از مجموعه درمان در کلینیک سینا مهر در این حادثه، گفت:‌در جلسه شورای عالی امنیت هم اعلام کردم که پزشکان و کادر درمان در حادثه ماندند و بیماران را تنها نگذاشتند.

او با تاکید بر اینکه کسب ایمنی برای مجموعه‌ها فردی نیست و باید پیوستگی ایمنی رعایت شود اظهار کرد: وزارت بهداشت، وزارت کار و شهرداری باید با همکاری هم به ایمنی جمعی ساختمان‌ها دست یابند.

او در ادامه از ایمنی ساختمان سابق وزارت بهداشت هم انتقاد کرد و گفت: وضعیت ایمن نبودن این ساختمان را به صورت مکتوب در اختیار وزیر بهداشت قرار داده‌ایم، ولی اقدامی صورت نگرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با طرح این پرسش که آیا باید منتظر فرو ریختن این ساختمان هم باشیم و بعدا جلسه برگزار کنیم گفت: این ساختمان احتمال فرو ریختن دارد و در صورت وقوع حادثه حداقل ۶۰۰ نفر کشته بر جای خواهد گذاشت.

۴۷۲۳۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1407563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =