پیام مقامات پارلمانی ۶ کشور به قالیباف

خانه ملت نوشت: روسای پارلمان ۶ کشور در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به محمدباقر قالیباف ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان رئیس مجلس، خواستار توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی ایران شدند.

دمیترو رازو مکف رئیس مجلس اوکراین در پیامی ضمن تبریک به مناسبت انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، نسبت به گسترش همکاری‌های پارلمانی در دور جدید ابراز امیدواری کرد.

متن پیام رئیس مجلس اوکراین خطاب به قالیباف به شرح زیر است:

جناب آقای محمدباقر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از طرف معاونان خلق اوکراین و خودم انتصاب شما را به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک می‌گویم. امیدوارم در دور جدید روابط اوکراین و ایران تقویت شده و همکاری های پارلمانی گسترش یابد. موفقیت چشمگیر در فعالیت‌های مسئولانه به نفع هم وطنان دو کشور را آرزو دارم.

با احترام دمیترو رازو مکف رییس مجلس اوکراینتقویت روابط بین مجالس منجر به تامین منافع مشترک دو ملت ایران و تونس می شود

راشد خریجی الغنوشی نیز در پیام تبریک به مناسبت انتخاب  قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت روابط برادرانه بین مجالس ایران و تونس، موجب غنای همکاری بین دو کشور شده و در جهت منافع مشترک دو ملت است.

متن پیام رئیس مجلس نمایندگان تونس خطاب به دکتر قالیباف به شرح زیر است:

جناب آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی

خرسندم به مناسبت انتخاب شما به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران گرم‌ترین تبریک و صادقانه ترین آرزوها را خدمت‌تان تقدیم دارم.

برای شما توفیق و موفقیت کامل در انجام وظایف عالیه و برای ملت ایران پیشرفت و بالندگی روزافزون را آرزومندم.

اینجانب بر اهتمام نسبت به تقویت روابط برادرانه موجود بین دو مجلس که موجب غنای همکاری بین دو کشور و در جهت منافع مشترک دو ملت برادر است تاکید می‌کنم.راشد خریجی الغنوشی رئیس مجلس نمایندگان تونس

ژاپن به دنبال توسعه روابط پارلمانی با ایران

سانتو اکیکو در پیام تبریک خطاب به قالیباف بر گسترش همکاری های پارلمانی تاکید کرد.

متن پیام رییس مجلس مشاوران ژاپن خطاب به دکتر قالیباف به شرح زیر است:

جناب آقای محمدباقر قالیباف ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

عالیجناب احتراما به این وسیله به نیابت از نمایندگان مجلس مشاوران، پارلمان ملی ژاپن، انتخاب جنابعالی به ریاست مجلس شورای اسلامی را از صمیم قلب تبریک عرض می‌نمایم. امیدوارم از طریق تعامل بین مجلس، روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

برای جنابعالی سلامتی و برای کشور شریف‌تان شکوفایی هرچه بیشتر آرزو می‌نمایم.

با احترام سانتو اکیکو رییس مجلس مشاوران پارلمان ملی ژاپن.

به آینده روابط ایران و بلغارستان خوشبین هستم


تسوتا کاراپانچوا هم امروز با صدور پیامی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس ملی بلغارستان برای تعمیق روابط با پارلمان ایران و فعال کردن روابط سیاسی دوجانبه اهمیت زیادی قائل است.

متن پیام رئیس مجلس ملی بلغارستان خطاب به محمدباقر قالیباف به شرح زیر است:

جناب آقای محمدباقر قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی

اینجانب تمایل دارم تا صمیمانه ترین آرزوهای خویش را به مناسبت انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی به حضور ابراز نمایم.

اطمینان خاطر می دهم که مجلس ملی جمهوری بلغارستان برای تعمیق روابط بین موسسات پارلمانی دو کشور به عنوان پیش زمینه ای اساسی جهت توسعه گفت‌وگوها و فعال گردیدن روابط سیاسی دوجانبه بر اساس احترام متقابل و حسن نیت اهمیت زیادی قائل است.

باور دارم که در آینده هم فرصت های توسعه و متنوع سازی همکاری‌های پارلمانی به نفع دو کشور و ملت گسترده تر و غنی‌تر خواهند گردید.

تسوتا کاراپانچوا رئیس مجلس ملی بلغارستان


ایران و هند روابط تاریخی دارند

اون بیرلا رییس مجلس هند نیز در پیام تبریک به مناسبت انتخاب قالیباف به ریاست مجلس بر ضرورت تحکیم و تقویت روابط مستحکم تاریخی، تمدنی و فرهنگی بین ایران و هند تاکید کرد.

متن پیام رییس مجلس هندوستان خطاب به قالیباف به شرح زیر است:
جناب آقای محمد باقر قالیباف
رییس مجلس شورای اسلامی

 از طرف پارلمان هند و شخص خود انتخاب شما را به عنوان رئیس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

  انتخاب جناب‌عالی به عنوان  ریاست مجلس شورای اسلامی با بزرگداشت هفتادمین سالگرد امضای موافقتنامه دوستی  بین دو کشور ایران و هند همزمان شده است و  این موضوع فرصت مناسبی در اختیار ما قرار می‌دهد تا روابط مستحکم تاریخی، تمدنی و فرهنگی خود را بیش از پیش تقویت نماییم.

 اطمینان دارم در دوره ریاست جناب‌عالی مجالس دو کشور به هم نزدیکتر خواهد شد و همکاری دوجانبه در مسیر پیشرفت  تا رسیدن به سطوح بالاتر ادامه خواهد یافت.

اون بیرلا
رییس مجلس هند

روابط ایران و قزاقستان سال به سال تقویت می‌شود

مولن اشیمبایف در پیام تبریک خطاب به رئیس مجلس ایران، بر توسعه روابط قزاقستان و ایران در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

در پیام رییس مجلس سنای قزاقستان آمده است: 


جناب آقای محمدباقر قالیباف


رییس مجلس شورای اسلامی


اینجانب از سوی خود و نمایندگان سنای پارلمان جمهوری قزاقستان انتخاب حضرت‌عالی را به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک عرض می‌نمایم.
 با رضایت، خاطر نشان می کنم که همکاری  پارلمانی بین قزاقستان و ایران سال به سال تقویت می‌شود و اطمینان کامل دارم که در آینده روابط دوستانه در حوزه های مختلف در جهت تامین منافع دو ملت نیز توسعه خواهد یافت.


۲۷۲۱۹

کد خبر 1407595

برچسب‌ها