تسیل در خدمت‌رسانی به مراجعین اداره کل استاندارد

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: با هدف تسهیل و تسریع در خدمت رسانی، اداره نظارت بر اجرای استاندارد با هدف کسب رضایت ارباب رجوع در طبقه همکف اداره کل استاندارد استان استقرار یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، هاشم علایی صبح دوشنبه در جلسه میز خدمت اداره کل استاندارد استان اردبیل با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در راستای جلب رضایت مراجعین به این اداره، عنوان کرد: اداره نظارت بر اجرای استاندارد با هدف کسب حداکثری رضایت ارباب رجوع در طبقه همکف این اداره کل استقرار یافت.

وی تصریح کرد: با تجهیز و تعمیر طبقه همکف اداره کل و استقرار اداره نظارت بر اجرای استاندارد تمامی مراحل استانداردسازی کالا و خدمات در این طبقه انجام می‌شود و ارباب رجوع می‌تواند ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمامی مراحل اخذ علامت استاندارد کالا و خدمات خود را در طبقه همکف اداره کل انجام دهند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل افزود: در پی شیوع ویروس کرونا، در راستای حفظ سلامت شهروندان و همچنین کاهش تردد و حضور ارباب رجوع این جابجایی انجام گرفته تا مراجعین در همان لحظه ورود به اداره کل بدون اتلاف وقت تمامی مراحل را در طبقه همکف طی نموده و در نهایت نسبت به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام نمایند.

علایی خاطر نشان کرد: سامانه میز خدمت الکترونیکی نیز در این اداره کل فعال است و شهروندان می‌توانند تمامی مدارک و فرایندهای بین دستگاهی مورد نیاز برای ارائه خدمت را پیش از حضور در اداره کل دریافت کنند.

وی در پایان یادآور شد: ضمن حضور کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد در طبقه همکف، در طول هفته دو روز هر نوبت به مدت ۲ ساعت میز خدمت با حضور مدیریت، معاونین و تمامی رؤسای اداره کل تشکیل و از نزدیک مشکلات مربوط به تولید و استاندارد سازی برطرف می‌شود.

46

کد خبر 1407644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =