سید رضا تقوی رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شد/ میرتاج الدینی و نوروزی، نواب رئیس

خانه ملت نوشت: انتخابات فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم برگزار و هیأت رئیسه این فراکسیون انتخاب شدند.

حجت الاسلام احد آزادیخواه، با اشاره به جلسه عصر امروز فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم گفت: این فراکسیون با اساسنامه جدید شکل گرفت با توجه به اینکه آمار روحانیت در مجلس یازدهم نسبت به دوره قبل دو برابر شده و تعداد نمایندگان روحانی از 16 نفر به 32 نفر ارتقاء یافته است.

وی ادامه داد: از لحاظ کمی و کیفی افرادی در این دوره فراکسیون روحانیت مجلس حضور دارند که دارای سابقه نمایندگی، کار کشوری، فعالیت فرهنگی هستند و گرد هم آمدند تا  فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم آغاز به کار کند.

آزادیخواه با اشاره به انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم افزود: در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی با اجماع آراء رئیس فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم شد.

وی افزود: آقایان محمدرضا میرتاج‌الدینی و حسن نوروزی به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم، همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر و حجت‌الاسلام و المسلمین شجاعی علی آبادی به عنوان دبیر اول و دوم و بنده نیز به عنوان سخنگوی فراکسیون انتخاب شدند. 

فعالیت فراکسیون روحانیت  فراصنفی و مردمی است

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم عنوان کرد: در این دوره مجلس پیش‌بینی می‌شود که فراکسیون با قوت و قدرت بهتری نسبت به دوره‌های قبل کار خود را انجام دهد چون از نظر فکری، نگاه اعتقادی و سیاسی بین اعضا تعامل جدی وجود دارد.

وی تصریح کرد: فراکسیون روحانیت در مجلس یازدهم به طور جدی تصمیم دارد تا در مسائل مختلف کشور مانند معیشت مردم، اشتغال و تنگناها، نیازهای اساسی مردم ورود پیدا کند و  فراکسیون روحانیت تنها جنبه صنفی نداشته باشد.

آزادیخواه تأکید کرد: فراکسیون روحانیت صنفی نیست بلکه فراکسیونی فراصنفی و تمام مردمی به عنوان جمع افرادی است که خود را مدیون انقلاب و مردم می‌دانند.

وی بیان کرد: اعضای فراکسیون روحانیت قرار است از تمامی ظرفیت‌های مجلس یازدهم برای حل مسائل و مشکلات مردم استفاده کند.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم در خصوص رویکرد این فراکسیون در زمینه طرح‌ها و لوایح بیان کرد: در حوزه بیانیه‌ها و اعلام موضع‌ها فراکسیون روحانیت حتما ورود خواهد کرد و در بحث رأی وزرا و مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی قطعا این فراکسیون حالت انفعالی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در حوزه طرح‌ها و لوایح فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم بی‌تأثیر نخواهد بود و طبیعتا هم در حمایت از طرح‌ها و لوایح پیشنهادی و هم در رد یا تأیید یا در ابداع آن اثرگذار خواهد بود و دخالت خواهد کرد.

آزادیخواه خاطر نشان کرد: فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم در صورتی که در حوزه قانونگذاری کشور خلائی احساس کند قطعا ورود پیدا خواهد کرد.

27219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1407703

برچسب‌ها