‍ انتقاد استاندار چهارمحال وبختیاری از جذب نشدن اعتبارات اشتغال توسط برخی دستگاهها

استاندار چهارمحال و بختیاری با انتقاد از جذب نشدن تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی و عشایری توسط برخی از دستگاه‌های اجرایی، گفت: عملکرد نامطلوب این مدیران به وزارتخانه مربوطه گزارش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی و عشایری یک ظرفیت بزرگ برای کاهش نرخ بیکاری است، گفت: از این ظرفیت می‌توان در ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در تقویت و توسعه گردشگری، ایجاد مشاغل فناورانه، ایجاد زیرساخت‌های ورزش زمستانه در پیست‌های اسکی و ایجاد مراکز خدمات رفاهی استفاده کرد.

وی علت اصلی جذب نشدن و نبود متقاضی برای دریافت این تسهیلات را عدم اطلاع‌رسانی صحیح برای افراد بیکار دانست و تاکید کرد: دبیرخانه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری باید روند جذب اعتبارات را با جدیت دنبال و موانع و مشکلات را برطرف کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: فرصت‌های ایجاد اشتغال و استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در روستاها برای مردم تبیین شود، زیرا بسیاری از مردم از فرآیند جذب این تسهیلات اطلاع کافی ندارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اقامتگاه‌های بوم‌گردی یک فرصت برای توسعه گردشگری و ایجاد  اشتغال است، گفت: کارهای خوبی در این حوزه در برخی از شهرستان‌ها صورت گرفته است، اما کافی نیست، می‌توان بناهای تاریخی، مدارس قدیمی و مکان‌های بلااستفاده دولتی را به بخش خصوصی در جهت ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی واگذار کرد.

عباسی اضافه کرد: نظارت کافی در جهت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در این اقامتگاه‌ها باید صورت بگیرد، بانک‌ها نیز موظف هستند سند ملکی این اقامتگاه‌ها را برای پرداخت تسهیلات به عنوان وثیقه قبول کنند، در بحث استحکام بنا نیز طبق موارد قانونی این مسائل در زمان اخذ پروانه تأسیس و بهره‌برداری رعایت شود، این اقامتگاه‌ها باید استحکام کافی را برای اسکان مسافران داشته باشند تا خطری جان گردشگران را تهدید نکند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تأکید بر تقویت شرکت‌های تورگردانی و گردشگری، یادآور شد: می‌توان از محل کمک‌های فنی و اعتباری و تسهیلات ارزان قیمت به این شرکت‌ها برای خرید اتوبوس یا مینی‌بوس برای جابجایی گردشگران کمک کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه گلخانه‌ها یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: می‌توان گلخانه‌ها را با پیوست گردشگری احداث کرد و بهره‌برداران از این طریق نیز درآمدزایی داشته باشند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: مدیران حوزه گردشگری و جهادکشاورزی در هر شهرستان به صورت جداگانه هدف‌گذاری برای افزایش مساحت گلخانه‌ها و تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی انجام دهند و در پایان سال گزارش دهند که چه میزان به این هدف‌گذاری نزدیک شده‌اند.

46

کد خبر 1407839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =