برج‌های دوقلوی شهرکرد به مجتمع "ورزشی ـ سلامت" تبدیل می‌شوند

شهردار شهرکرد گفت: احداث زیرگذر بلوار طالقانی، ایجاد روگذر و زیرگذر میدان معلم و ایجاد مجتمع ورزشی ـ سلامت در برج‌های دوقلو شهرکرد و اجرای شهر الکترونیک از مهم‌ترین پروژه‌های مشارکتی شهرداری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی شهرداری شهرکرد، بهادر عبدالغنی در نشست مشترک اعضای شورای شهر، شهردار، معاونین و روسای سازمان‌ها با استاندار چهارمحال و بختیاری و فرماندار شهرستان شهرکرد اظهارداشت: توسعه و عمران و آبادانی یکی از مسائلی بوده که همیشه استاندار در جلسات بر روی آن تأکید داشته اما با توجه به این موضوع، متأسفانه برخی مدیران نسبت به این موضوع کم اهمیت بوده و همکاری لازم را با مجموعه مدیریت شهری نداشته‌اند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شهرداری در برخی از محله‌های منظریه شهرکرد افزود: تاکنون شهرداری در محلات منظریه خدمات ارائه نموده است اما مطالبات ما از سوی راه و شهرسازی پرداخت نشده است.
شهردار شهرکرد با اشاره به بافت فرسوده شهر بیان کرد: ۸۶ هکتار بافت فرسوده به انضمام مناطق الحاقی مهدیه، اشکفتک و چالش‌تر در بافت فرسوده قرار دارند که از سر فصل‌های مختلفی به این مناطق کمک شده اما این اعتبارات برای مناطقی که در بافت فرسوده قرار دارند پاسخگو نیست.
عبدالغنی با بیان اینکه شهرداری آمادگی دارد تا فضای سبز در مناطق مختلف را احداث کند،  ادامه داد: از سوی استاندار محترم دستوری مبنی بر احصاء و معرفی پروژه‌های عمرانی صادر که شهرداری نسبت به این موضوع اقدام و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای پروژه‌ها انجام شده است.
وی با اشاره به زمین ۱۰ هکتاری جنب آرامستان شهرکرد گفت: راه و شهرسازی قیمت کارشناسی این زمین را ۲ میلیارد تومان اعلام کرده است که جهت اجرای پروژه مناسب است.
شهردار شهرکرد با اشاره به ناوگان حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل رایزنی‌های لازم انجام که بخشی از مشکلات این حوزه رفع می‌شود.
عبدالغنی با اشاره به سایت دفن زباله و پسماند تصریح کرد: در راستای راه‌اندازی این سایت، قطعه زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در نظر گرفته شده و جمع‌آوری زباله نیز به صورت منطقه‌ای انجام و سرمایه‌گذار جهت اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده است.
وی مشکلات پارک ملت را یکی از دغدغه‌های مهم مردم عنوان کرد و افزود: می‌طلبد شورای شهر و مجموعه استانداری نسبت به تخصیص بودجه برای رفع مشکلات این پارک اهتمام ویژه داشته باشند تا بتوانیم کمپینگ این پارک را تا نوروز ۱۴۰۰ راه‌اندازی نماییم.
عبدالغنی با اشاره به استقبال مردم مهدیه، اشکفتک و چالش‌تر نسبت به ایجاد آرامستان در سولدره گفت: چنانچه مسیر دسترسی از سمت چالش‌تربه آرامستان جدید شهرکرد ایجاد شود نیازی به ایجاد آرامستان نمی‌باشد.
وی با اشاره به اجرای چند پروژه مشارکتی توسط شهرداری شهرکرد با سرمایه‌گذار و قرارگاه خاتم‌الانبیاء بیان کرد: احداث زیرگذر بلوار طالقانی، ایجاد روگذر و زیرگذر میدان معلم و ایجاد مجتمع ورزشی ـ سلامت در برج‌های دوقلو شهرکرد و اجرای شهر الکترونیک از مهم‌ترین این پروژه‌های مشارکتی می‌باشد.
 
"کمربندی جنوب شهر" راهکاری جهت کاهش ترافیک شهری
عبدالصادق نجفی معاون زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد نیز در ادامه جلسه با اشاره به ترافیک میدان شهدا خاطرنشان کرد: در صورت راه‌اندازی کمربندی جنوب شهر بخشی از ترافیک میدان شهدا رفع می‌شود.
وی با اشاره به رفع مشکلات آب‌های سطحی افزود: با توجه به اینکه مسیل‌های شهر اصلاح شده، در هنگام بارش‌ها مشکل آبگرفتگی معابر تا حدودی رفع شده است که در صورت امکان می‌توان پساب‌ها را به چرخه فضای سبز بازگرداند.
نجفی عدم وجود نردبان آتش نشانی را یکی از مشکلات سازمان آتش نشانی عنوان کرد و گفت: در صورت رخ داد یک اتفاق در شهر متاسفانه ما نردبانی برای امدادرسانی نداریم که می‌طلبد نسبت به این موضوع تدبیری اندیشیده شود و حتی می‌توان این نردبان را در مدیریت بحران نگه‌داری کرد.
 
معاون زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد با بیان اینکه طرح جامع ترافیک در حال تکمیل و اتمام است، تصریح کرد: در ماده ۲۳ راهنمایی و رانندگی به شهرداری‌ها استان توجه ویژه شود.
 
شهرداری هیچ گونه بدهی به دستگاه‌ها ندارد
صادق محمدپور معاون توسعه، مدیریت و منابع شهرداری شهرکرد نیز در ادامه جلسه بیان کرد: شهرداری شهرکرد دارای ۹ سازمان وابسته است که مجموعا دارای ۲۳۳ میلیارد تومان اعتبار است که ۱۴۵ میلیارد تومان برای شهرداری، ۷۱ میلیارد تومان برای سازمان‌ها و مابقی آن دیون می‎باشد، ۶۰درصد بودجه عمرانی و ۴۰ درصد بودجه جاری است.
وی با بیان اینکه ۵۶۳ پست سازمانی در شهرداری وجود دارد، افزود: ۲۷۰ نفر شاغلان رسمی و قراردادی هستند و ۲۵۲ نفر نیروی شرکتی که از مجموع نیروهای شرکتی ۶۵ نفر شرایط تبدیل وضعیت دارند که اگر حمایت شود قرارداد مستقیم با آن‌ها منعقد می‌شود.
معاون توسعه، مدیریت و منابع شهرداری شهرکرد با اشاره به نیروهای قراردادی خدماتی و حجمی خاطرنشان کرد: اخیرا در خصوص نیروی انسانی آتش نشانی مشکلاتی به وجود آمده است که باید در راستای به کارگیری نیروهای مختصص اقدامات لازم انجام شود.
محمدپور با بیان اینکه در حال حاضر هیچ بدهی به دستگاه‌ها و ادارات نداریم، تصریح کرد: تنها بدهی ما با بانک شهر است که در راستای رفع این مشکلات و بدهی در حال رایزنی هستیم اما مطالبات از دستگاه حدود ۴۰ میلیارد تومان است.
وی یکی از منابع درآمد شهرداری را سهم ارزش افزوده عنوان کرد و گفت: از سهم ارزش افزوده تنها ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته و از اعتبارات تملک سرمایه‌ای از مجموع ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مصوب ۸۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده شده است که می‌طلبد در سال ۹۹ نسبت به تخصیص اعتبارات به این سازمان نگاه ویژه‌ای شود.
 
طرح تفصیلی شهرکرد هنوز به سرانجام نرسیده است
اکبر شاهوردی معاون شهرسازی و معماری شهرداری شهرکرد نیز در ادامه جلسه بیان کرد: آخرین بازنگری طرح تفصیلی شهرکرد سال ۸۴ مصوب اما قرارداد با تاخیر انجام شد و هنوز به سرانجام نرسیده است.
وی افزود: امروز سیاست قانون معماری وشهرسازی یک سیاست انقباضی است و برای ارائه خدمات و توسعه فضاهای شهر شهرکرد را باید استانی مدنظر قراردهیم چرا که مسافرانی که وارد استان می‌شوند اولین بار در شهر شهرکرد حضور پیدا می‌کنند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شهرکرد یکی از مشکلات شهری را حریم‌ها عنوان کرد و گفت: در حریم‌ها باید قوانین و مقرارت به درستی اجرا شود اما برخی‌ها توجهی به این موضوع ندارند.
حجت‌الاسلام مختاری امام جماعت شهرداری شهرکرد نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه خدمت به خلق عبادت است، خاطرنشان کرد: مشکلات شهر شهرکرد بسیار زیاد است اما مجموعه مدیریت شهری هم با توجه به کمبود اعتباراتی که دارد اما تلاش کرده تا بتواند بهترین خدمات را به مردم ارائه کند.
وی افزود: اگر مدیران در کنار یکدیگر باشند می‌توانند با قدرت برای خدمت به مردم تلاش کنند اما اگر ضعیف شوند دیگر نمی‌توان خدمتی ارائه نمود بنابراین باید تلاش کرد تا شهری آباد داشته باشیم.

46

کد خبر 1408247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =