افشاگری خلیلی از فحاشی سازماندهی شده به کالدرون

ورزش سه نوشت: کالدرون تا آخر فصل می‌ماند فقط دستمزدش را می‌گرفت اما حالا به علاوه آن، 6 میلیارد تومان رقم رضایتنامه گل‌محمدی و 3 میلیارد تومان که کلاً 27 میلیارد تومان می‌شود.

با اعلام رأی فیفا علیه پرسپولیس در خصوص پرونده کالدرون و دستیارانش حالا همه دوستداران پرسپولیس بار دیگر روی اشتباهات بزرگ و خانه خراب‌کن مدیران پیشین باشگاه زوم کرده‌اند و درباره چرایی این اتفاقات می‌پرسند. بعد از انتشار خبر رأی کالدرون خیلی‌ها همه عملکرد مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس را زیر سؤال برده‌اند. محسن خلیلی که تا همین چند ماه پیش در نقش مدیر تیم پرسپولیس فعالیت می‌کرد و خودش از نزدیک شاهد اتفاقات زیادی در باشگاه بوده یکی از آنهایی است که با گذاشتن یک استوری و بازگویی نقش افرادی که باعث این خسارت بزرگ به باشگاه پرسپولیس شدند، به این ماجرا واکنش نشان داده است. به همین بهانه سراغ آقای گل و مدیر سابق پرسپولیس رفتیم و با او گپ زدیم.
 
 

 با گذاشتن یک استوری در اینستاگرامت به ماجرای رأی سنگین کالدرون واکنش نشان دادی. دلیل این همه اتفاق بد برای پرسپولیس چیست؟
متأسفانه سالیان سال است که پرسپولیس به خاطر عدم مدیریت در بحث مالی بازیکنان و مربیان خارجی‌اش ضربه خورده. مدیرانی که در رأس کار قرار می‌گیرند به خاطر اینکه اطمینان دارند 6 ماه تا یک سال بیشتر سر کار نیستند قراردادهای نجومی می‌بندند و این شکایت‌ها را به تعویق می‌اندازند چون می‌گویند ما که نیستیم و اینها می‌ماند برای مدیر بعدی. یا اگر هم باشند با شکایت به مجامع بین‌المللی زمان می‌خرند در صورتی که همه می‌دانند ما در پرونده‌های اینطوری هیچ موفقیتی به دست نیاورده‌ایم و هیچگاه برنده نبوده‌ایم. این اتفاقات البته از این جهت به وجود آمده که دستمزد بازیکنان و مربیان را دیر داده‌اند یا نداده‌اند و کاملاً مقصر بوده‌اند.


 مقصر این بدهی سنگین و رأیی که فیفا علیه پرسپولیس داده چه شخص یا اشخاصی هستند؟
 یک مجموعه افراد مقصر هستند. باید برای اینکه چنین مشکلاتی ایجاد نشود یک راهکاری در نظر بگیرند و مدیران موفق و مؤثری را در رأس کار قرار دهند. حالا اگر ورزشی هم نبودند مهم نیست چون شاهکارهای برخی مدیران ورزشی را هم دیده‌ایم. باید مدیرانی بیایند که برای باشگاه کسب درآمد کنند. در واقع باشگاه الان بیشتر مدیر اقتصادی نیاز دارد تا مدیر ورزشی. باید شخص کارآمدی بالای سر باشگاه پرسپولیس باشد و به او چندین سال فرصت بدهند اما متأسفانه طی سال‌های اخیر به مدیران این باشگاه اشتباهاتی از سوی فضای مجازی، فشار بیرونی و حاشیه‌ها تحمیل شده است.


کل رقم قرارداد کالدرون را اگر در نظر بگیریم مشخص می‌شود که نیمی از مبلغ قرارداد او را هم پرداخت نکرده‌اند که حالا فیفا چنین حکمی داده.
 نمی‌دانم دریافتی‌اش چقدر بوده اما در مورد کالدرون کار عاقلانه این بود که باید تا آخر فصل با او تعامل می‌شد. یعنی به خاطر پرسپولیس هر جور که بود باید با او تعامل می‌کردند. وقتی او برکنار شد تیم صدرنشین بود و با برگزاری چند جلسه مدیریت وقت باشگاه می‌توانست این تعامل را ایجاد کند. این به شرطی بود که مدیریت دوست داشته باشد او را نگه دارد که البته دوست نداشت. اگر کالدرون تا آخر فصل می‌ماند شاید باشگاه رقم کمتری برای او پرداخت می‌کرد اما الان باید آن پول را بدهند به علاوه 6 میلیارد تومان رقم رضایتنامه یحیی گل‌محمدی و 3 میلیارد تومان قرارداد ایشان که کلاً 27 میلیارد تومان می‌شود.
 

یعنی دو تا سرمربی در یک فصل 27 میلیارد تومان هزینه روی دست باشگاه گذاشته.
کل کادر می‌شود نزدیک 30 میلیارد تومان. البته تورم یورو و دلار را هم باید در نظر گرفت. متأسفانه باید بگویم فضای مجازی حاکم بر فوتبال است. فضای مجازی دست افراد خاصی است که راه و رویه را به هواداران، مدیران، مربیان و افراد حاضر در فوتبال نشان می‌دهند. بعضاً همه این افراد هم دنبال راه‌هایی برای منفعت طلبی‌شان هستند و بیشتر اوقات دلسوزانه نیست.

فضای مجازی در جدایی کالدرون از پرسپولیس هم مؤثر بود؟
شما نگاه کنید مربی تیم صدرنشین لیگ وقتی از پرسپولیس رفت در صفحه اینستاگرامش با 50 هزار تا کامنت فحش مواجه شد. ببینید چقدر راحت تخریبش کردند آن هم در شرایطی که نتایج خوبی گرفته بود. در حالی که فضای مجازی الان اینقدر قابل کنترل شده چون کسانی که مقصر بودند الان دارند حمایت می‌شوند و تا وقتی هستند هیچ گزندی نمی‌بینند. کافی است این افراد با آنهایی که فضای مجازی را کنترل می‌کنند به مشکل برخورند. آن وقت است که القابی مثل خائن، دزد، بی‌غیرت، بی‌تعصب و ... نصیب‌شان می‌شود. متأسفانه هواداران پرسپولیس الان در یک فضایی قرار گرفته‌اند که خوب و بد را نمی‌توانند تشخیص بدهند اما زمان خیلی چیزها را مشخص می‌کند همانطور که دست خیلی‌ها را رو کرد. آنهایی که آن زمان خودشان را دلسوز پرسپولیس و متعصب معرفی می‌کردند و دنبال منفعت فردی‌شان بودند، چرا الان انتقاد نمی‌کنند و کاملاً ساکت هستند؟ چون نفع‌شان در این سکوت است.
 

فکر می‌کنی پرسپولیس چطور می‌تواند پول کالدرون، برانکو، بودیمیر و هزینه‌های تیم فعلی که بالغ بر 60 میلیارد تومان می‌شود را فراهم کند؟
باید یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای درآمدزایی داشته باشند و خیلی راحت هم این کار امکانپذیر است. الان اتفاقاتی دارد می‌افتد که در شأن و شخصیت پرسپولیس نیست. پرسپولیس حامی 40 میلیونی دارد و نباید صفحه رسمی باشگاه جایی باشد برای سوء‌استفاده افرادی که دنبال فالوور جمع کردن برای صفحات دیگر هستند و با گذاشتن قرعه‌کشی و جایزه ماشین هواداران را تحریک می‌کنند. نام پرسپولیس آنقدر بزرگ است که اسپانسرها باید التماسش را بکنند. یک زمانی این اتفاق می‌افتاد و اسپانسرها با التماس اسم‌شان را روی سینه بازیکنان پرسپولیس می‌زدند و امیدوارم دوباره این اتفاق بیفتد.
 

البته باشگاه مدعی است ماهی دو میلیارد تومان از صفحه باشگاه درآمد دارند.
پرسپولیس می‌تواند با پتانسیل 40 میلیون هوادار از طریق اسپانسرینگ درآمدزایی کند اما در صفحه پرسپولیس‌ شأن باشگاه رعایت نمی‌شود و افرادی که خودشان را دلسوز نام می‌بردند حالا به خاطر منافع خودشان غیرت و تعصب را کنار گذاشته‌اند چون منافع خودشان درگیر شده. اینها الان صدای‌شان درنمی‌آید و دست‌شان رو شده.
 

اما الان وقتی رسانه‌ای این مشکلات و معضلات را مطرح کند متهم به بحران‌سازی می‌شود.
بالاخره حرف‌ها باید زده شود. در هر مقطعی یک چیزی هست. یک بار تیم در کورس است و یک بار دیگر نه اما انتقادها باید سازنده، دلسوزانه و واقعی باشد نه اینکه وقتی حرف می‌زنیم منافع شخصی را به پرسپولیس ارجحیت بدهیم. من برای تیم پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم. خوشحالم با ثباتی که در تیم ایجاد شده، حفظ بازیکنان و تقویت تیم کاری کرده تا دوباره در آستانه قهرمانی باشند. امیدوارم با حمایت هواداران نتایج خوب ادامه داشته باشد و پرسپولیس را دوباره قهرمان ببینیم.

254 251

کد خبر 1408302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =