استاندار :فرودگاه شهرکرد نیازمند تغییر است

استاندار چهارمحال‌وبختیاری در خصوص وضعیت فرودگاه شهرکرد، گفت: متاسفانه پروازهای این فرودگاه کنسل شده و یک پرواز باقی‌مانده تنها با تعداد کمی مسافر انجام می‌شود، لذا فرودگاه شهرکرد نیازمند یک تغییر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی ۱۹ تیرماه در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه راه‌آهن مبارکه به سفیددشت از مهم‌ترین اولویت‌های چهارمحال و بختیاری است، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت یک‌جا به این پروژه اختصاص یافت، هم‌اکنون در ۳ نقطه عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام است و به زودی یک تیم برای احداث ایستگاه راه‌آهن در شهرکرد اضافه می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: برای تسریع در روند تکمیل اجرای پروژه راه‌آهن، جاده شهرکرد- بروجن به لردگان و محور شهرکرد ناغان به ایذه متقاضی درخواست یک تیم مستقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای وزارت راه وشهرسازی  برای پیگیری امورات هستیم.

وی در خصوص وضعیت فرودگاه شهرکرد، توضیح داد: متاسفانه پروازهای این فرودگاه کنسل شده و یک پرواز باقی‌مانده تنها با تعداد کمی مسافر انجام می‌شود، فرودگاه شهرکرد نیازمند یک تغییر است.

عباسی با اشاره به ورود یک سرمایه‌گذار برای ایجاد چند پرواز داخلی و خارجی و تعمیر هواپیما در فرودگاه شهرکرد، گفت: چندین جلسه متوالی با وزیر راه و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اما این سرمایه‌گذار بنا به دلایلی نتوانست مجوزات لازم برای خریداری هواپیما و راه‌اندازی ایرلاین را اخذ کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در صورت راه‌اندازی چند پرواز یا یک ایرلاین مختص استان می‌توان روند افزایش باند فرودگاه و توسعه آن را دنبال کرد، اما قبل از آن باید پروازها رونق بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل اعتباری برای اجرای پروژه‌های راه، آزادراه و راه‌آهن در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، تاکید کرد: به ثمر رسیدن این پروژه‌ها نیازمند یک عزم جدی از سوی مدیران این حوزه است.

عباسی در پایان در خصوص افزایش سهمیه چهارمحال و بختیاری در بحث احداث مسکن محرومان، تصریح کرد: محرومیت این استان قابل مقایسه با استان‌های توسعه یافته نیست، بنابراین باید یک برنامه عملیاتی برای تامین مسکن محرومان در این استان اندیشیده شود.

48

کد خبر 1408364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =