مدارس و دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند

استاندار قزوین گفت: باید برای جوانان تا ۱۰سال آینده برنامه ریزی کنیم و دانشگاه‌ها و مدارس ما به سمت کارآفرینی و اشتغالزایی حرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، گفت: در حوزه جوانان باید اقداماتی در استان انجام شود که باید تصمیمات آن در ستاد ساماندهی امور جوانان اتخاذ شود.
او با اشاره به موضوع ادغام ستاد ساماندهی امور جوانان با کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی باید برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان و سیاستگذاری در این حوزه به شکل سابق ادامه یابد و مصوبات آن در شورای برنامه ریزی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
این مقام مسئول گفت: باید فعالیت ستاد ساماندهی امور جوانان به شکل ستاد یا کمیته ادامه یابد چون جوانان به عنوان یک قشر مهم جامعه هستند و نمی‌توان آنها را به حال خود رها کرد.
او با تاکید بر برگزاری جلسات این ستاد، افزود:  کارگروه اجتماعی آنقدر مسایل مختلف از اعتیاد، بزهکاری، زنان سرپرست خانوار و ... دارد که در صورت ادغام ستاد با آن، مسایل مربوط به جوانان گم می شود.
جمالی پور گفت: مساله برنامه سازی، تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه جوانان از اهیمت زیادی برخوردار است و باید این جلسات ادامه یابد تا بتوان برای حل مشکلات این قشر گام‌های بلندی برداشت.
استاندار قزوین گفت: جوانان، عناصری هستند که اگر برای آنها تصمیم گیری نشود هم به خود و هم به دیگران آسیب می‌زنند و اگر این قشر را خوب مدیریت کنیم بسیاری از مسایلی که در آینده باید تصمیم گیری شود، حل می شود.
او با بیان اینکه اشتغال عامل اصلی حفظ و صیانت از خانواده است، افزود: باید به مباحث پیرامون این موضوع نیز توجه کرده و با توجه به نیازهای روز جامعه برای جوانان و ساماندهی امور آنها تصمیم گیری کنیم.
جمالی پور افزود: اگر برای جوانان راه را باز کنیم نیازی به کار دولتی ندارند و می‌توانند برای خود کسب درآمد داشته و برای توسعه و ارتقا کشور گام بردارند.
استاندار گفت: باید برای جوانان تا ۱۰سال آینده برنامه ریزی کنیم و دانشگاه‌ها و مدارس ما به سمت کارآفرینی و اشتغالزایی حرکت کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه بسیاری از موانع ازدواج جوان، اجتماعی است، افزود: باید عواملی که مخل ازدواج است و مقابل آن قدم علم کرده را دسته بندی کرد و متناسب با شرایط روز و ظهور پدیده‌های اجتماعی برای رفع آنها تصمیم گیری کرد.

48

کد خبر 1408367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =