قیمت طلا و سکه از ابتدای هفته تاکنون چقدر تغییر کرده است؟

میزان به نقل از نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: حباب سکه در آخرین روز هفته‌ای که گذشت به یک میلیون تومان افزایش یافت.

محمد کشتی آرای میزان اظهار کرد: در ابتدای هفته‌ای که گذشت قیمت هر اونس طلا ۱۷۷۵ دلار بود که در پایان هفته پس از ۹ سال قیمت انس از ۱۸۰۰ دلار عبور کرد و به ۱۸۱۲ دلار رسید.

وی بیان کرد: در روزهای میانی هفته با توجه به صحبت‌های رییس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت ارز، قیمت‌ها ریزشی شد و سکه به قیمت ۹ میلیون ۷۰۰ هزار تومان رسید، اما مجددا از سه شنبه سیر صعودی گرفت.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به افزایش قیمت ارز افزود: در ابتدای هفته قیمت سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود که در پایان هفته با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی به ۹ میلیون ۶۰۰ هزار تومان رسید، اما قیمت سکه طرح جدید با توجه به فراز و فرودی که داشت همانند ابتدای هفته بر روی قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی ماند.

وی گفت: نیم سکه نیز در ابتدای هفته ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسد و سکه ربع نیز با افزایش ۱۲۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته به ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.

کشتی آرای خاطرنشان کرد: سکه گرمی نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۹۳۵ هزار تومان به ۹۶۵ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: علی رغم افزایش قیمت ها، خرید و فروش در بازار صورت می‌گیرد و رکود در بازار سکه وجود ندارد، اما در بخش مصنوعات طلا به شدت رکود وجود دارد.

وی درباره حباب سکه نیز گفت: حباب سکه در آخرین روز هفته‌ای که گذشت به یک میلیون تومان افزایش یافت.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1408526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =