توصیه معاون پارلمانی دولت به شورای عالی استان‌ها درباره تدوین لوایح قانون‌گذاری

ایسنا نوشت: حسینعلی امیری معتقد است شورای عالی استان‌ها ظرفیت بالایی برای مشورت دهی در امر قانونگذاری و تدوین لوایح دارد.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه سی وسومین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران درباره‌ جلسه امروز با اعضای شورای عالی استان‌ها گفت: جلسه خوبی بود و اعضای شورا مطالب و دغدغه‌هایی را مطرح کردند. آن بخش از موضوعات مطرح شده که در مورد قانون گذاری است و به معاونت ما مربوط می‌شود این آمادگی را داریم در جهت همکاری در راستای قانون گذاری به شورای عالی استان‌ها کمک کنیم.

وی افزود: شوراها در توسعه متناسب و متوازن کشور نقش اساسی دارند. این نهاد از مردم آمده و شناخت دقیقی از حوزه‌های خود دارد؛ لذا در جهت رضایت‌مندی مردم در زمینه‌های مختلف شوراها می‌توانند نقش موثری داشته باشند.

وی ادامه داد: معاونت ما در جهت تنگناهای موجود در زمینه قانون گذاری بی تردید از نظرات اعضای شورا بهره خواهد گرفت و در طرح ها و لوایحی که مقرر است به مجلس شورای اسلامی ارسال شود از نظرات اعضای شورای عالی استان‌ها استفاده خواهیم کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص ارسال پیش نویس لوایح بودجه سنواتی به شورای عالی استان‌ها گفت: نماینده‌ دولت در موضوع برنامه و بودجه در مجلس و سازمان برنامه و بودجه است. قطعا در خصوص ارسال لوایح بودجه سنواتی موضوع را با آقای نوبخت در میان می‌گذاریم و این درخواست اعضای شورا را پیگیری خواهیم کرد.

216219

کد خبر 1408614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =