کاهش بار تقاضای سفر در ناوگان اتوبوسرانی با لغو طرح ترافیک

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ترفع گفت: در صورت لغو مجدد طرح ترافیک بار تقاضای سفر با ناوگان اتوبوسرانی پایتخت کاهش پیدا می‌کند.

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران  در پاسخ به این سوال که برنامه اتوبوسرانی در صورت لغو اجرای طرح ترافیک در پایتخت با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا چیست؟ گفت: تا به این ساعت هیچ ابلاغیه‌ای برای تغییر در سرویس‌ دهی ناوگان اتوبوسرانی به دست ما نرسیده است، اما باید به این موضوع تأکید کنم که شرکت واحد اتوبوسرانی شرکتی شبانه روزی است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران افزود: اگر تصمیم شبانه‌ای برای لغو اجرای طرح ترافیک در پایتخت گرفته شود، اتوبوس‌های تک کابین شیفت شب به خطوط پر تقاضا اضافه می‌شوند و علت این اقدام این است که تمام شهروندان خودرو شخصی ندارند و با لغو اجرای طرح ترافیک باز هم شاهد استفاده بسیاری از شهروندان از ناوگان عمومی پایتخت خواهیم بود.

ترفع با تأکید بر اینکه لغو طرح ترافیک موجب کاهش راندمان سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی می‌شود، ادامه داد: تمام خطوط اتوبوسرانی دارای خط ویژه نیستند و باید در مسیر عادی سرویس دهی کنند که با لغو طرح ترافیک و افرایش ترافیک در نقطه مرکزی پایتخت به دلیل در ترافیک ماندن اتوبوس‌ها، راندمان سرویس دهی کاهش پیدا می‌کند.

بیان کرد: ما در هسته مرکزی پایتخت مانند میدان بهارستان و محدوده بازار خط ویژه بی آر تی نداریم و اتوبوس‌ها باید در مسیر عادی حرکت و سرویس دهی کنند.

مدیر عامل شرکت واحداتوبوسرانی با اشاره به اینکه با لغو مجدد طرح ترافیک در پایتخت بار سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی سبک‌تر می‌شود، افزود: درباره لغو طرح ترافیک در پایتخت با توجه به اوج گیری ویروس کرونا در پایتخت تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1408642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =