نظارت در برابر گرانی‌ها افزایش یابد

امام جمعه یزد با بیان اینکه گران فروشی اجحاف در حق مردم است گفت: نظارت در برابر گرانی‌ها افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در طول سال‌های پس از انقلاب، توطئه‌های بسیار زیادی پیاده کرده اظهار داشت: به یاری خداوند و هدایت‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همه این موارد خنثی شد.
وی به ظرفیت گسترده‌ای که ایران در حوزه‌های مختلف دارد گفت: در هر زمینه‌ای که دشمنان به دنبال توطئه علیه ایران بودند، ما با تکیه بر نیروهای داخلی و توکل به خدا توانستیم از مشکلات عبور کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به شیوع کرونا در جهان و ایران اشاره کرد و گفت: شیوع کرونا با وجودی که به همراه فشارهای آمریکایی‌ها سبب ایجاد سختی‌های بسیاری برای ایران شد، اما پیشرفت‌های گسترده‌ای در حوزه پزشکی ایران به وجود آورد.
ناصری یزدی خاطرنشان کرد: در ابتدای شیوع کرونا که آمریکایی‌ها هنوز خودشان گرفتار این ویروس نشده بودند فشارهای زیادی برای به زانو درآوردن ایران وارد کردند از جمله تحریم شدید دارو و ماسک ولی نه تنها ایران از پای در نیامد و ضعیف نشد بلکه در این  حوزه قوی‌تر هم شد و امروز خود آمریکایی‌ها به شدت با مشکل مواجه هستند.
امام جمعه یزد افزود: اگر مدیریت داشته باشیم و در برابر آنچه که دشمنان می‌خواهند ضعف نشان ندهیم و در انتخاب مدیران افراد توانمند را روی کار بیاوریم، قطعا مشکلات برطرف می‌شود و هیچ کشوری نمی‌تواند توطئه‌هایش را عملی کند.
وی به شایعه‌پردازی و دروغ‌پردازی دشمن در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امروز متاسفانه دشمن در فضای مجازی جولان بسیاری می‌دهد و به دنبال شکست اقتدار رهبری در ایران هستند در صورتی که ملت ایران بصیر هستند و هیچ زمانی از ولایت دور نمی‌شوند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه نباید در برابر این اقدامات دشمن سکوت کنیم و منفعل باشیم گفت: این حرکات برای خراب کردن ذهن مردم و ناامید کردن آنها نسبت به نظام و رهبری است؛ در این زمینه صدا و سیما و سایر رسانه‌ها باید با قدرت ورود کنند و به دروغ‌های دشمنان جواب دهند و در بین مردم روشنگری کنند.
ناصری یزدی به مشکلات اقتصادی که امروز مردم با آن مواجه شده‌اند اشاره کرد و ادامه داد: امروز گرانی‌هایی به مردم تحمل شده و تا الان هم تحمل کرده‌اند ولی ما باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم و با تلاش بیشتر زمینه کاهش این مشکلات را فراهم کنیم.
امام جمعه یزد بر افزایش نظارت‌ها تاکید کرد و گفت: گران‌فروشی اجحاف در حق مردم است و باید نظارت بر این موضوع بیش از پیش افزایش پیدا کند تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.
وی به محدودیت‌های اعمال شده در مورد پیشگیری از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: برای کاهش شیوع کرونا بیان شده که مجالس عزاداری و عروسی و روضه که شلوغ است برگزار نشود ولی این نباید دلیل شود که ما مجلس روضه‌خوانی نداشته باشیم؛ ما می‌توانیم روضه‌ها را با اعضای خانواده خودمان و با همین تعداد محدود بخوانیم که روح و ثواب روضه‌خوانی در زندگی همه ما باشد.

46

کد خبر 1408771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =