تویسرکان از خط قرمز کرونا نیز عبور کرد

مدیر شبکه بهداشت و درمان تویسرکان گفت: با وجود هشدارهای فراوان بخشهای بهداشتی و درمانی و نیز رسانه ها، هنوز بسیاری از مردم تویسرکان خود را مقید به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک نمی دانند.

به گزارش خبرآنلاین از تویسرکان ؛ سید ابراهیم طواف زاده در گفتگویی با بیان اینکه تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: شهرستان تویسرکان در ردیف ۴ شهرستان قرمز استان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تویسرکان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده در روزهای اخیر، علاوه بر یک  بخش داخلی و آی سی یو، بخش داخلی دو بیمارستان ولیعصر نیز به افراد مشکوک مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.

 وی با بیان اینکه در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و تداوم ابتلا مردم به این ویروس، بخش جراحی از امروز شنبه، تعطیل و به بیماران مرتبط با کرونا ویروس اختصاص می یابد.

طواف زاده با اشاره به اینکه در این صورت هیچ گونه خدمات مرتبط با جراحی در بیمارستان ولیعصر تویسرکان ارائه نخواهد شد، گفت: برگزاری مراسم‌ پر ازدحام همچون عروسی و عزا، مسافرت‌های غیرضروری و توجه نکردن عده‌ای به زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مداوم دست‌ها با صابون موجب وضعیت قرمز این شهرستان شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نقاهتگاه‌هایی از جمله سالن هلال احمر تویسرکان در نظر گرفته شده است اما در صورت نیاز به استفاده از این تخت‌ها، به پشتیبانی تدارکاتی و تامین هزینه‌ها هم نیازمند خواهیم بود.

گرچه فرماندار تویسرکان به صراحت از آمادگی این شهرستان برای آماده سازی بیش از ۹۵۰ تخت نقاهتگاهی با استفاده از ظرفیت خوابگاه‌های مدارس شبانه‌روزی و دانشگاه‌های تویسرکان و بیمارستان در شرف افتتاح سردار شهید سلیمانی سخن گفته است، اما بدون تردید نقاهتگاه‌ها علاوه بر تخت به نیروهای انسانی و برخی تجهیزات نیز نیاز دارند.

باید بدانیم حفاظت از خود در برابر ابتلا به کرونا، حفاظت خانواده و نیز شهروندان، و موجب جلوگیری از صرف بیهوده منابع ملی و خدماتی، بهداشتی است.

46

کد خبر 1408773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =