اجرای حکم قلع و قمع ۲ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان شهرکرد

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری از اجرای حکم قلع و قمع دو بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان شهرکرد خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ یوسف باقری در حاشیه اجرای احکام قلع و قمع اظهار داشت: این اقدام در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و با عنایت به صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضائی و به استناد ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ی و اجرای احکام قطعی و برخورد با تغییر کاربری‌های غیر مجاز، در روستای دستگرد امام زاده شهرستان شهرکرد صورت گرفت.

وی افزود: با اجرای این احکام ۷۵  مترمربع از اراضی کشاورزی منطقه که توسط مالکان به قطعه تفکیک و اقدام به تغییر کاربری غیرمجاز شده بود به حالت اولیه اعاده شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان با اشاره به سایر اقدامات پیشگیرانه این یگان در حوزه حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در استان اضافه کرد: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در سازمان امور اراضی با هدف حفاظت از اراضی زراعی و باغی با استقرار یگان حفاظت در سازمان جهاد کشاورزی استان، تخلفات و تغییر کاربری امور اراضی زراعی و باغی از طریق یگان پیگیری می‌شود.

وی از عموم مردم چهارمحال وبختیاری درخواست کرد در شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در سطح استان سازمان جهاد کشاورزی را یاری کنند و سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع‌رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی راه‌اندازی شده است که آماده دریافت هر گونه خبرها و اطلاعات مردمی در این خصوص است.

سرهنگ باقری تاکید کرد: بی‌شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه است.

48

کد خبر 1408932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =