وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در استان قزوین

استاندار قزوین گفت: با بحرانی شدن وضعیت استان قزوین با سخت گیری بیشتر باید پروتکل‌های بهداشتی با جدیت رعایت شود تا از قرمز شدن شرایط پیشگیری کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا که به صورت فوق العاده در استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد اوضاع استان در زمینه ابتلاء به کرونا نگران کننده است و برای آن باید تدبیر کنیم.
استاندار قزوین بیان کرد: تعطیل کردن اصناف و بازار می‌تواند آسیب‌های بیشتری به مردم بزند لذا ابتدا باید هشدار و تذکر به فعالان بازار داده شود تا پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند اما اگر بی توجهی شد باید با جدیت برخورد شود.
جمالی پور تصریح کرد: در این شرایط نیازمند برنامه ریزی منسجم، هدفمند و هوشیارانه و تصمیمات قاطع هستیم تا وضعیت استان قزوین به سمت قرمز شدن نرود.
او گفت: متأسفانه برخی دستگاه‌های اجرایی هم سهل انگاری کرده اند و ویروس کرونا را جدی نگرفته اند و امروز در وضعیت هشدار قرار گرفته ایم و در ادامه مسیر اگر سهل انگاری کنیم تمام زحمات کادر درمانی هدر می رودو با بحران مواجه می شویم.
استاندار قزوین اظهار کرد: تعطیل کردن واحدهای صنفی باید آخرین راه و ابزار باشد و تلاش کنیم تا با پیشگیری و توصیه به رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی ویروس کنترل شود.
او بیان کرد: به نظر می‌رسد مردم فراموش کار شده اند و ویروس را جدی نگرفته اند به همین دلیل وقتی عروسی در تالارها ممنوع می‌شود متأسفانه در باغ و فضاهای خارج از شهر جشن می‌گیرند و یک شهر را آلوده می‌کنند.
جمالی پور افزود: باید پژوهشگران این بی توجهی را مطالعه و بررسی کنند و به کارشناسان علت را بگویند تا از ادامه این روند جلوگیری کنیم.
او اظهار کرد: باید از ورود ارباب رجوع به ادارات و بانک‌ها به شدت جلوگیری شود و به اصناف نیز تذکر و هشدار داده شود و هر کس رعایت نکرد با آن برخورد شود.
استاندار قزوین یادآور شد: در شرایط بد اقتصادی هستیم و در این وضعیت باید اتحادیه‌ها برای اصناف تصمیم بگیرند و مراقب باشند تا آلودگی در بازار بیشتر نشود.
او گفت: در ادارات و بازار و محیط‌های کارگری باید مراقبت‌ها جدی گرفته شود تا بتوانیم شرایط را کنترل کنیم و بیماری بیشتر نشود.
این مقام مسئول اضافه کرد: باید با کمک مردم شرایط را به حالت عادی برگردانیم و نگذاریم هزینه‌های مالی و جانی بیشتری به استان و خانواده‌ها تحمیل شود.

46

کد خبر 1408948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =