تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران به امضا رسید

مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت و تأمین مسکن ایثارگران با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر راه و شهرسازی روز شنبه ۲۱ تیرماه در محل وزارتخانه راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ایثار، مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت و تأمین مسکن ایثارگران با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر راه و شهرسازی روز شنبه ۲۱ تیرماه در محل وزارتخانه راه و شهرسازی برگزار شد.

سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم یکی از مسائل و مشکلات مربوط با ایثارگران را موضوع مسکن دانست و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی تأمین زمین و مسکن تا سقف ۲۰ هزار مورد برای ایثارگران انجام می‌شود و این رقم برابر میزان مسکنی است که در طول ۱۰ سال گذشته برای ایثارگران تهیه شده است.

وی افزود: خوشبختانه جناب دکتر اسلامی، وزیر راه و شهرسازی عنایت ویژه‌ای نسبت به حوزه مسکن ایثارگران دارند و از همکاری‌های ایشان‌ در زمینه خدمت‌رسانی به ایثارگران تشکر می‌کنیم.

معاون رییس جمهور با اشاره به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت اجرای این بند از قانون در حال پیگیری است و در این زمینه منتظر ستاد کل نیروهای مسلح هستیم تا پس از صدور احکام، بلافاصله اقدام کنیم. امیدواریم تا پایان مردادماه این تعهد هم اجرایی شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت موضوع بازنشستگی پیش از موعد فرزندان و همسران شهدا نیز در دستور اجرا قرار گرفته است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه همه ما مدیون خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستیم افزود: وظیفه ما است تا هر قدمی که برای خدمت رسانی به این عزیزان بر داریم.

وی افزود: دولت اهتمام ویژه‌ای برای تأمین مسکن دارد و در این راستا مشارکت دستگاه‌های گوناگون برای تأمین مسکن جامعه هدف آن‌ها جلب شده است. در بخش ایثارگران با کمبودهایی مواجه بودیم که خوشبختانه با تأکید رییس جمهور و پیگیری مصرانه مهندس اوحدی زمینه برطرف شدن این کمبودها ایجاد شده است. آقای اوحدی در نخستین روز حضور خود در دولت با بنده به عنوان نخستین وزیر دیدار کرد و موضوع مسکن ایثارگران را مطرح کرد. امیدواریم شاهد جهش در پاسخگویی به نیاز مسکن خانواده شهدا و ایثارگران باشیم.

اسلامی انتظار جامعه را تأثیرگذاری بر بازار مسکن دانست و گفت: دولت در زمینه تأمین مسکن اقشار گوناگون برنامه‌های اجرایی مشخصی دارد تا مشکلات این حوزه بر طرف شود.

گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه خانواده‌های معظم شهدا (والدین و فرزندان)، جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان می‌توانند از خدمات تأمین مسکن استفاده کنند و احراز ایثارگران واجد شرایط توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌شود.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1409053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =